
Reis door de natuur met papa Gijs ...
Nog twee avondwandelingen gepland deze maand op het Beloken land in Montfoort
4 mei gaf hij zijn eerste excursie als toekomstige Natuurgids van het IVN. Wel met twee minuten stilte. Gijs van Kempen laat weten dat het een geslaagde eerste wandeling was met veel tops en bruikbare tips van de deelnemers. Ook op woensdag 11 mei en 18 mei kunnen mensen met Gijs meewandelen om te leren over het gebied en de weidevogels.
Gijs vertelt dat deelnemers tijdens de twee uur durende wandeling veel zullen opsteken van weidevogels als grutto, scholekster, en kieviten. “Die kon je vroeger overal op het platteland horen en zien. Het waren vooral de kieviten de al duikelend de aandacht probeerden af te wenden van hun nest met eieren of jongen als er weer eens een buizerd of zwarte kraai over vloog. Nu moet je ze echt zoeken om ervan te kunnen genieten.” Daarvoor dienen dan ook de excursies die Gijs geeft. Hij vertelt over de eerste excursie: “We zijn gestart bij Het Beloken Land met koffie en koek, en een introductie praatje van Leen Verkaik, om vervolgens bij plasdras te gaan kijken. We hebben veel weidevogels gezien. Onder andere grutto’s, wulpen, tureluurs en jonge kieviten. Daarna hebben we nog een rondje Natuurgebied Willeskop gelopen, waar de bruine kiekendief boven de rietvelden vloog en een lepelaar zijn kostje bij elkaar scharrelde. Het was de eerste keer in een reeks van drie en zeer geslaagd.”
Ook deze week en volgende week trekt Gijs er dus op uit. “We verzamelen vanaf 18.30 uur met een bakkie koffie en een kleine versnapering in de hooiberg van Het Beloken Land Blokland 116 om vervolgens om 19.00 uur te gaan wandelen, langs een prachtig weidevogelgebied met plasdras en vele vogelsoorten van het boerenland. Ook zullen we een deel van natuurgebied Willeskop aandoen om te kijken wat voor soorten zich daar bevinden. Als je in bezit bent van een verrekijker neem deze vooral mee en trek iets warms aan, het koelt ‘s avonds nog flink af”, tipt Gijs.
De tocht duurt ongeveer 2 uur en je kan je nog opgeven via app of chat via 06 81366467’ Er wordt wel een kleine bijdrage verwacht van 8 euro per persoon.
Sjoukje Dijkstra
-
Proeftuin van Linschoten houdt ‘open dagen’ en ‘workshops’
maandag 15 augustus 17:00
-
Midland FM-radio nog steeds in de lucht
zondag 14 augustus 19:00
-
Caroline van der Plas bezoekt hospice Oudewater
zondag 14 augustus 17:00
-
Jan de Kat? Wie? O die!
zaterdag 13 augustus 19:00
-
Theaterprogramma Cultureel Montfoort nu on-line
zaterdag 13 augustus 17:00
-
Nieuwe Molenfietsroutes
vrijdag 12 augustus 19:00
-
Strijkijzer
vrijdag 12 augustus 17:00
-
Skihuttendorp in het zomerse Polsbroek
donderdag 11 augustus 19:00
-
Het boerenleven toen (1)
donderdag 11 augustus 17:00
-
Veel sporten en bewegen in de Vlisterse Zomeractiviteiten Week
donderdag 11 augustus 15:01
-
Geboorte van Nederland
woensdag 10 augustus 19:00
-
‘Roberto’-plataan
woensdag 10 augustus 17:00
-
Mandolineorkest in Oudewater
dinsdag 9 augustus 19:00
-
Woningbouw Hofdijk-Lindeboomseweg
dinsdag 9 augustus 17:00
-
Midland FM terug in de ether op DAB+
maandag 8 augustus 19:00
-
Blik op ... Sperma-emmer
maandag 8 augustus 17:00
-
Leo en Greet Pees zestig jaar een echtpaar
zondag 7 augustus 19:00
-
VOM bestaat 50 jaar en viert feest
zondag 7 augustus 17:00
-
Klaar voor finalemaand
zaterdag 6 augustus 19:00
-
Badminton in Haastrecht
zaterdag 6 augustus 17:00
-
Boerenacties
vrijdag 5 augustus 19:00
-
Sprookjeshuwelijk in Oudewater
vrijdag 5 augustus 17:00
-
Romantisch zomerconcert te Oudewater
vrijdag 5 augustus 15:00
-
Open ochtend Hospice De Mantelmeeuw
vrijdag 5 augustus 12:00