
Sprankelende viering 55 jaar Zonnebloem
AlgemeenAad Kuiper
Bij de aankondiging in begin mei is er niets te veel gezegd. Destijds liet voorzitter Dick Kool weten dat wat er op het feestje naar aanleiding van het lustrum - tenslotte bestaat de Zonnebloem 55 jaar - zou gaan gebeuren nog even een verrassing zou blijven, maar dat het zeker wel gezellig zou worden. En dat was het: gezellig, bijzonder gezellig zelfs, dat jubileumfeest van de Zonnebloem.
Het Cabauws Weteringkoor wist de sfeer er bijzonder goed in te brengen. In het eerste deel van hun optreden werd de toon al gezet en in het tweede deel ging het helemaal los. En je zag iedereen, echt iedereen, genieten. Het feest was geopend door Dick Kool en wethouder Walther Kok had voor bij die opening een pet meegenomen om die voor de Zonnebloem af te kunnen nemen; een aardige wijze om zijn waardering te laten blijken. Een draaiorgel beet het spits af en uiteraard was er koffie met gebak, van bakker Treur, met het logo van de Zonnebloem; de bewoners van De Wulverhorst en die van Futura hadden mogen meedelen in de feestvreugde, want zij kregen in hun eigen respectievelijke tehuizen ook zo’n heerlijk gebakje. Tussen het eerste en het tweede optreden van het Cabauws Weteringkoor werd door alle aanwezigen - pakweg zo’n 120 gasten (!) en zo’n 50 vrijwilligers (!) - getoost op de afgelopen jaren, maar vooral op de toekomst, waarbij Dick Kool het voortouw nam. Kool wist later te vertellen dat de burgemeester lid is van het landelijk bestuur van de Zonnebloem en ook dat De Vries als vrijwilliger meegegaan was naar het uitstapje van de Zonnebloem naar Broek op Langedijk.
En het feest ging verder
Na het gezamenlijk toosten werd het Rad van Fortuin ingezet met heel leuk ingepakte aardige prijsjes van alleen maar lokale Oudewaterse winkeliers. Tijdens het tweede deel van het optreden van de Cabauws Weteringkoor vielen opnieuw de drie accordeonisten op, de man met de basgitaar in de vorm van een anker, de heldere aankondigingen van alle nummers en de stille kracht van de dirigente. Bij De klok van Arnemuiden ging het dak er bijna af, er werd hier en daar bejaard geswingd, driftig meegeklapt, een refrein meegejao-jao-jaot en zelfs polonaise gelopen door zo’n beetje de helft van de aanwezigen. Het koor voelde de sfeer heel goed aan en droeg zelfs een nummer op aan de powermensen van de Zonnebloem.
Her en der hoorde je daarnaast ook complimenten voor Cor van Dijk die pas sinds een week in het Zalencentrum in de Oudewater de uitbatersfunctie bleek te vervullen. Hij nam de complimenten bescheiden in ontvangst door mee te delen dat hij al langer vrijwilliger was; niettemin had hij het, samen met Jannie Zwanenburg, heel goed geregeld. Ineke te Poele in haar rol als secretaris van de Zonnebloem: “Hierna wordt er door Jeroen Burger van De Grillburger voor iedereen nog het een en ander op de barbecue gelegd. We hebben Roberto gevraagd voor ijs te zorgen en dan krijgt iedereen nog koffie.”
“Daarna kan je iedereen, gasten én vrijwilligers, vast opvegen met stoffer en blik. Want het is wel een fantastisch feestje ter ere van de Zonnebloem die al 55 jaar goed doet voor heel veel Oudewaternaren!”

















