Afbeelding

Mirakel Oudewater viert tien jarig bestaan

Door: Siem van der Burg Algemeen

Mirakel Oudewater bestaat tien jaar. Bij de start in Oudewater begon de musical-en theater docent Dennis de Groot met een paar groepen. Inmiddels is Mirakel (waar je kan leren zingen, dansen en toneelspelen) in Oudewater fors gegroeid. “Het jubileum vieren we het komende seizoen op verschillende manieren”, zegt Dennis. “Een van de hoogtepunten vindt plaats op 6 december 2026, wanneer veertien kinderen uit Oudewater mogen meespelen in de musical Caro in het Efteling Theater.”

De musical, waarin ook Mirakel-docent Dennis de Groot de hoofdrol heeft, is inmiddels bezig aan het negende seizoen. Caro is daarmee momenteel de langstlopende musical in Nederland. Op 30 december 2026 valt echter het doek. “Dat maakt het extra bijzonder dat kinderen uit Oudewater nog één keer mee kunnen doen”, vertelt Dennis. “De kinderen zijn door loting geselecteerd. Op 6 december krijgen ze een intensieve kennismaking met het professionele theater. ‘s Middags beginnen de repetities, daarna wordt samen gegeten en maakt de cast kennis met de kinderen. Tenslotte worden de laatste scènes doorgenomen en dan staat de voorstelling al op het programma. Het is eigenlijk een soort stoomcursus theater”, zegt Dennis. “Ze maken van dichtbij mee hoe zo’n professionele voorstelling tot stand komt en staan uiteindelijk zelf op het podium.”

De leerlingen die niet verkozen zijn om met de musical mee te doen en hun families zijn uiteraard welkom om de voorstelling bij te wonen. Voor hen zijn kaarten met korting beschikbaar. Het jubileum wordt daarnaast op andere momenten gevierd. Zo staat er aan het einde van het seizoen weer een voorstelling in de Goudse Schouwburg gepland en treedt Mirakel rond Kerstavond op in het centrum van Gouda.

Tien jaar geleden begon Mirakel Oudewater met twee groepjes. Inmiddels telt de vrijdagse theateropleiding zo’n zestig tot zeventig leerlingen. “Het is mooi om te zien dat het na tien jaar nog steeds staat en gewoon goed loopt”, vervolgt Dennis. “Voor mij is het lesgeven vooral een uit de hand gelopen passie. Ik stond daarvoor altijd voor de klas. Toen ik in het theater ging werken, miste ik dat. Marike Folles van Mirakel uit Gouda zei toen: waarom begin je niet iets in Oudewater? We zijn het gewoon gaan proberen. En nu, tien jaar later, loop ik door de stad en kom ik leerlingen tegen die ik al ken sinds ze klein waren. Dat vind ik heel bijzonder.”

Nieuwe leerlingen zijn welkom bij Mirakel Oudewater. Er wordt lesgegeven op vrijdagmiddag en -avond in het Muziekhuis van Oudewater. Op vrijdag 25 september zijn er open lessen waar belangstellenden vrijblijvend kunnen kennismaken met Mirakel. Iedereen kan zich hiervoor aanmelden. Stuur even een mailtje naar: dennisdegroot@yahoo.com, zodat je weet hoe laat je er moet zijn.

Meer informatie is te vinden op www.mirakeltheater.nl.

Afbeelding
Twan steeplebalk gemaakt door fotootjes.sterrehoutzager
Goudena wint zilver & brons 20 minuten geleden
Afbeelding
Mirakel Oudewater viert tien jarig bestaan 1 uur geleden
Bert de Groot en Hans van Dam.
Goejanverwellesluis Hekendorp officieel geopend 3 uur geleden
Burendag
Hekendorp verbindt 4 uur geleden
De burgemeester en de commissaris van de Koning openen officieel het nieuwe gemeentehuis.
Commissaris van de Koning opent nieuwe gemeentehuis Krimpenerwaard 7 uur geleden
Peter Michael (links) en Patrick Roest.
Finale SVO-Cup met clinic van Peter Michael en Patrick Roest 7 uur geleden
Eduard Stigter aan het woord met op de voorgrond zijn maquette.
Zorgen blijven na informatieavond over windturbines 9 uur geleden
Afbeelding
Peter’s Portretten geopend 10 uur geleden