
Mooie woorden voor moeders
AlgemeenAfgelopen zaterdag had het winkelend publiek in Montfoort de gelegenheid om lieve woorden over hun moeder met het winkelend publiek te delen. Tussen 13.00 en 15.00 uur liep Grace rond in de binnenstad met haar eigen cameravrouw, die de boodschappen aan moeders graag opnam.
“Fantastisch om te doen”, zei Grace. Ze werd er zo vrolijk van, vertelde ze. Hier en daar deelde ze aan de kinderen een paaseitje uit. “Opvallend wel dat zoveel jongeren die wel uitgebreid op social media zitten dan toch niet even voor de camera een boodschap voor hun moeder durven opnemen”, zei ze. “Een kind durfde eerst niet. Maar later was ze over de streep en nam ze met haar moeder een boodschap op. Dat was echt mooi om te zien.” De actie die georganiseerd was door de Winkeliersvereniging scoorde hoge ogen bij het winkelend publiek. De Winkeliervereniging zal ervoor zorgen dat de woorden gedeeld worden op Moederdag.
Stenen Winkels
Bij het opnemen van een van haar boodschappen stond Grace net voor de woonwinkel ‘Bij Ons Binnen’. Grace vertelde dat de eigenaresse Esther Scholten het initiatief had genomen om aan te sluiten bij de landelijke actie voor ‘Behoud van Stenen Winkels’. “Dat is echt een actie waarvoor aandacht mag komen”, vond Grace.
Esther Scholten liet weten waarom ze meedoet aan deze actie: “De laatste paar jaar waren namelijk best lastig en we merkten dat het toch wel een stuk minder is geworden met de aanloop/inloop in de winkel. De Koop Lokaal Actie die we de afgelopen tijd hebben gevoerd, heeft in ieder geval een aantal zeer trouwe klanten opgeleverd en mensen die het ons ook echt gunnen. Zo kunnen we deze week die mensen ook extra bedanken. Omdat op deze manier met ‘De week van de stenen winkel’, we ook landelijke aandacht krijgen, hopen we dat we weer meer bezoekers krijgen.”
In de ‘Week van de stenen winkel’ tussen 8 en 14 mei doen lokale stenen winkels door heel Nederland en België iets bijzonders voor hun klanten. Ook drogisterij Wensing DA en de Since 04 hebben zich aangemeld voor de actie. Esther zegt: “Ik hoop dat volgend jaar iedereen in Montfoort meedoet!”
Sjoukje Dijkstra

















