
Linschotenloop weer als vanouds
Door: Siem van der Burg AlgemeenNou ja....niet helemaal als vanouds. Het goede wordt behouden en nieuwigheden worden ingevoerd om de Linschotenloop nog leuker te maken dan dat ‘ie al was. Dat wil het bestuur van de Linschotenloop het liefst. In 2020 werd de loop afgelast, vorig jaar kon alleen de wandeltocht doorgaan. Dit jaar kan de 43ste Linschotenloop op 17 december weer in vol ornaat doorgang vinden.
Vernieuwing
Evert Dijkslag is voorzitter sinds 2020. “Ik draaide al jaren mee als vrijwilliger en bestuurslid”, zegt hij. “Maar vanaf de afgelasting in 2020 verving ik Ton van Klooster en ben ik als voorzitter actief”. Ook Wendy Bouwmeester (secretaris) en recent Bram van den Helder (bestuurslid deelnemers) zijn in de ‘afwezige’ coronajaren gestart en maken nu eindelijk een echte Linschotenloop mee. Mede door de noodzakelijke pauze van de afgelopen jaren, zijn er ook vertrekkers in de organisatie. Nico Pauw (de man waar het allemaal mee begon) is niet meer in functie, terwijl ook Piet Brand (organisatie Montfoort) en Gerard den Haan (massage) het stokje als coördinator na dit jaar definitief doorgeven. Voorfietser en langdurig vrijwilliger Willem van de Stouwe en ‘speaker’ Peter Lissenberg stoppen ook en geven dit jaar de startschoten. De oudgedienden hebben een schitterend evenement neergezet. De vervangers kunnen op een rijdende trein springen en verder bouwen aan de kwaliteit van de Linschotenloop.”
Kwaliteit verhogen
“De charme van een ‘boerenkoolloop’, zoals oprichter Nico Pauw het evenement ooit eens omschreef, willen we wel behouden,”, vervolgt Evert Dijkslag. “We willen vooral inzetten op het verhogen van de kwaliteit. Zo krijgen de wandeltocht (route door het centrum van Oudewater) en de bedrijvenloop (locatie naast de start/finish) nieuwe impulsen en wil de organisatie de samenwerking met sportverenigingen in de omringende gemeenten intensiveren. Zij zijn cruciaal voor de inzet van de vele benodigde vrijwilligers en kunnen ook zorgen voor enthousiasme bij onze jeugdlopen”.
Er blijft ook veel bij het oude
De halve marathon van Linschoten naar Oudewater en Montfoort blijft het stokpaardje van de Linschotenloop. In het parkoers zijn er enkele kleine wijzigingen aangebracht. Zo is de extra lus aan het einde geschrapt en is het parkoers bij de start in Linschoten juist vergroot. Daarnaast zullen de hardlopers onderweg een extra verzorgingspost tegenkomen. Met het doel om ‘gewoon’ weer als vanouds een Linschotenloop te organiseren, biedt de organisatie weer vele faciliteiten die deelnemers en toeschouwers gewend zijn. Zo worden deelnemers weer gevraagd gebruik te maken van de gratis pendelbussen vanuit Station Woerden. Rond de start/finish wordt weer een sfeerplein gecreëerd met foodtrucks met warme dranken en snacks. En natuurlijk is ook de sporthal weer bereikbaar waar deelnemers kunnen omkleden en gebruik kunnen maken van massage en de garderobe. Wat ook bij het oude blijft is het leger aan vrijwilligers dat alles weer in goede banen gaat leiden.
Alles over de Linschotenloop is te vinden op de website www.linschotenloop.com en op facebook www.facebook.com/Stichting-Linschotenloop.
Siem van der Burg

















