De Pieten deelden gul uit aan alle kinderenen soms ook hun papa's en mama's.
De Pieten deelden gul uit aan alle kinderenen soms ook hun papa's en mama's. Sjoukje Dijkstra

Behouden aankomst Sinterklaas in Montfoort

Door: Sjoukje Dijkstra Algemeen

Sint en Pieten warm verwelkomd door enthousiaste Montfoorters

Sinterklaas en Pieten mochten dan een zinkende boot overleefd hebben, ze kwamen na veel moeite gelukkig aan in de gemeente Montfoort. Op een alternatieve plek meerden ze aan bij de kade aan Waterpoort/Onder de Boompjes. Een enkel pakketje mocht in het water belanden, de Sint en zijn Pieten behielden een droog pak; en ze waren gelijk volop bezig met het tevredenstellen van de toegestroomde mensen achter de dranghekken. Zij en hun kroost kregen waarvoor ze gekomen waren: handjes van de Sint, hier en daar een zwaai, spektakel, vrolijke muziek van Zwup, Pietendansjes en pepernoten. Heel veel pepernoten.

Soms leek het zelfs pepernoten te regenen onder een heerlijk warm novemberzonnetje. “Een beetje te warm”, verzuchtte de Sint, die het liefst zijn mantel uit had willen doen. Wat hem betrof mocht het wel wat kouder zijn. Sinterklaas werd warm ontvangen door gastheer/presentator Vincent en burgemeester Petra van Hartskamp. De Pieten lieten nog even zien wat voor moves zij allemaal onder de knie hadden, ondertussen kregen de kinderen waarvoor zij gekomen waren, ook al was het soms maar een korte blik op de Sint. En in sommige gevallen zelfs een selfie en natuurlijk strooigoed. De sfeer zat er in ieder geval goed in.

Zonder beperkingen

Iedereen bleef tot de Goedheiligman op zijn paard (Ozosnel) richting St. Joseph toog, dwars door Montfoort, begeleid door de vrolijke en opzwepende muziek van Zwup. Mensen langs de kant kregen allemaal evenveel aandacht. Sinterklaas en ook de Pieten genoten volop, nu het zonder beperkingen weer allemaal kon en mocht. Bij St. Joseph aangekomen, werden Sint en zijn Pieten ook warm ontvangen. De kinderen kregen allemaal een plekje vlak voor het podium, waarna de Sint plaatsnam op het podium. Ouders en kinderen genoten volop van al het spektakel. De organisatie verliep vloeiend, waardoor het voor alle betrokkenen een relaxte, feestelijke aankomst was, waar alle Montfoorters van konden genieten.

Sjoukje Dijkstra

De Pieten arriveerden als eersten.
Een enkel pakketje viel in het water, maar dat mocht de pret niet drukken.De meeste pakketjes kwamen veilig aan land.
Sinterklaas op het podium in St. Joseph.
Op zijn paard Ozosnel was Sinterklaas snel ter plaatsein St. Joseph waar het kinderfeest werd vervolgd.
De Pietenmoves kende nagenoeg iedereen.
Burgemeester Petra van Hartskamp in gesprek met Vincent.
Sinterklaas en Pieten komen aan in Montfoort.
Sinterklaas begroet zoveel mogelijk mensenmet een persoonlijke hand of groet.
Sinterklaas werd warm verwelkomddoor burgemeester Petra van Hartskamp.
Vincent praatte het geheel aan elkaar.
Sinterklaas zwaait naar enthousiaste Montfoorters.
Marc en Frank Gerards zullen niet snel opgeven: "Dat is geen optie"
Boeren uit Montfoort laten van zich horen 49 minuten geleden
Afbeelding
Zaterdagmiddagconcert Grote Kerk 5 uur geleden
Afbeelding
Vijftigste Montfoort Open belooft een feestweek vol toptennis en gezelligheid 10 uur geleden
Afbeelding
Koffie en rondleidingen in Grote Kerk 6 aug, 18:00
Afbeelding
Uitnodiging herdenking Oudewaterse Moord 6 aug, 16:00
Roberto.
Muziek op de Markt gaat laatste week in 6 aug, 10:00
Afbeelding
PJGU Truck en tractorpulling evenement Montfoort 5 aug, 18:00
Afbeelding
Kinderen schrijven krantenartikelen voor BiebFabriek 5 aug, 15:00