Leden van Comité Red de Boezem en Dorpsplatform Hekendorp: Bianca Speksnijder, Jacques van der Horst, Carla Gelderblom, Rick Overbeek, Marloes Baars, Govert van der Weijde, Marco Muller, Ben de Vor en Chris Stolwijk.Niet op de foto: Cora Karens, Freek Kramer, Ronald Spruit, Jessica Verkleij, Robin van Achthoven, Hans van Dam en Dirk Schravendeel.
Leden van Comité Red de Boezem en Dorpsplatform Hekendorp: Bianca Speksnijder, Jacques van der Horst, Carla Gelderblom, Rick Overbeek, Marloes Baars, Govert van der Weijde, Marco Muller, Ben de Vor en Chris Stolwijk.Niet op de foto: Cora Karens, Freek Kramer, Ronald Spruit, Jessica Verkleij, Robin van Achthoven, Hans van Dam en Dirk Schravendeel. Foto: Aad Kuiper

Voortbestaan De Boezem in Hekendorp

Door: Aad Kuiper Algemeen

‘Vorig jaar -2024- zijn er verschillende bijeenkomsten geweest in De Boezem over de toekomst van De Boezem zelf. Het gebouw was op zijn minst aan een opknapbeurt toe. Maar misschien moest het wel ingrijpender aangepakt worden, al was het alleen maar in verband met de stookkosten. Het bestuur van De Boezem wilde alle dorpsgenoten zo goed mogelijk betrekken bij deze toekomstverkenningen.

Aan het slot van een dorpsavond is iedereen uitgenodigd om deel te nemen in een werkgroep: het Comité ‘Red De Boezem’’, waren de eerste regels in een kortgeleden verspreide brief aan de Hekendorpse dorpsgenoten om ze te betrekken bij het vervolg van die avond. Destijds. Maar naast heel veel Hekendorpers waren er ook veel mensen van buiten, waaronder een tweetal wethouders, de directeur-bestuurder van De Woningraat en een groot aantal gemeenteraadsleden.

‘Red De Boezem’

Het Comité ‘Red De Boezem” is aan de slag gegaan en op 29 januari werd er een plan en de mogelijke vervolgstappen toegelicht. Jacques van der Horst, voorzitter van het Dorpsplatform Hekendorp, opende met een: “Hartstikke goed dat jullie met zo veel gekomen zijn. Dat laat zien dat we minstens zo’n groot gebouw nodig hebben en het laat zien dat burgerparticipatie werkt.” Hij liet weten dat er vijf jaar geleden een dorpsvisie was vastgesteld, maar dat er sindsdien veel was veranderd; onder andere was de school gesloten. Ben de Vor, voorzitter van het Comité ‘Red De Boezem’ lichtte met behulp van verhelderende plaatjes en cijfers de verschillende mogelijkheden, de geschatte kosten en de voor- en nadelen van iedere optie toe: renovatie van het huidige pand, nieuwbouw op de huidige plaats of elders, met of zonder woningbouw, en geschatte bedragen variërend van 1,1 tot 2,3 miljoen. Hij werd bijgestaan door Bas van der Horst, een deskundige op dat gebied. De voorkeur van het comité leek uit te gaan naar nieuwbouw op de locatie waar het schoolgebouw nu nog staat. Uit het grote aantal vragen en opmerkingen dat volgde op de presentatie bleek de betrokkenheid van de meer dan 100 aanwezige Hekendorpers, maar ook de twijfel: is het financieel wel haalbaar, hoe zit het met parkeren, hoe gaat het met de woningbouw en nog veel meer.

Namens het college

Wethouder Walther Kok zei, namens het college, met naast zich wethouder Bernadette Schomaker: “We zijn enthousiast over de opkomst en de aanwezigheid van zoveel gemeenteraadsleden én de directeur van De Woningraat.” Hij bedankte het comité en voegde eraan toe: “Linksom of rechtsom moeten we hieruit komen, en binnen afzienbare tijd.” Opnieuw veel vragen en opmerkingen, waaruit bleek dat zowel De Boezem en de plek die hiervoor gekozen wordt, als woningbouw een belangrijke rol spelen. Hierop reageerde wethouder Kok met: “Richt je aandacht eerst op De Boezem, als we nu over woningen gaan praten, dan halen we het niet binnen de tijd.”

Jacques van der Horst: “Het basiswerk is gedaan. We mogen dromen, maar moeten geen luchtkastelen bouwen. We gaan door met vooruitkijken naar de toekomst in en van Hekendorp.” Het is duidelijk dat er nog heel wat water door de Hollandsche IJssel zal stromen voor er knopen zullen worden doorgehakt.

Erehaag en bloemetje voor kampioen Woudenberg.
Montfoort S.V.’19 behoudt zicht op nacompetitie 47 minuten geleden
Groot feest
PV De Zwaluw Oudewater 105 jaar oud 2 uur geleden
Twee minuten stilte
Dodenherdenking in Oudewater 5 uur geleden
De hapjes gaan rond.
Volop sfeer en gezelligheid tijdens jubileumfeest Boer Hans 7 uur geleden
Afbeelding
Voetbalverslagen + voetbalprogramma 8 uur geleden
Afbeelding
VV Haastrecht herpakt zich na slordige eerste helft 9 uur geleden
Jeugdskaten bij SVO een ongekend succes
Jeugdskaten bij SVO een ongekend succes 10 uur geleden
Krijgt 'Concert voor de Vrijheid' volgend jaar weer een vervolg?
Concert voor de Vrijheid smaakt naar meer 11 uur geleden