Afbeelding

FC Oudewater genadeloos afgestraft;WDS speelt gelijk

Algemeen

Alphia - Oudewater 4-0

Vreemd, maar voorafgaand aan dit treffen was er weinig of geen spanning te constateren bij de Oudewaterse spelers en je vraagt je af of dat wel goed was. Ook in het vorige seizoen stonden de Oudewaterse Geelbuiken bovenaan in de stand om vervolgens keihard te worden terug gekegeld.

‘Niets van geleerd’ was de conclusie op de tribune. “Jammer”, was de reactie op de bank, ervan uitgaande dat er hier nu sprake was van een eenmalig incident. Terechte uitslag was de conclusie van de aanwezige correspondenten en verslaggevers. Immers, een matig spelend Alphia had geen enkele moeite met een slecht spelend Oudewater. Het niet aanwezig zijn van twee sterke spelers mag geen reden zijn om zo dik te verliezen was de conclusie van de schrijver dezes.

Onder aanvoering van de snelle Alphense aanvallers De Bruin en Kok startte de thuisploeg overtuigend en drong minutenlang de Oudewaterse elf in de verdediging. Het enthousiasme straalde er vanaf en behalve een klein kansje voor Menno Venhof was het in die eerste minuten alleen maar Alphia wat de klok sloeg. Dit resulteerde al snel in een doelpunt. ‘Slapen doe je ‘s nachts’ hoorde je langs de lijn roepen en ja dat was het precies, de Oudewaterse verdedigers sliepen nog. Daniel Buijnink daarentegen was klaarwakker en zorgde voor de 1-0 (7e min.). Kort daarna was het bijna weer prijs, maar kwamen de bezoekers uiteindelijk goed weg. Ook de wel goed keepende doelman Meuleman moet er moedeloos van geworden zijn om constant dat “oranje” voor zich te zien bewegen. Een schot van Remco Zuijdervliet controleerde hij prima, hetzelfde deed zijn collega aan de overkant. Die redde op een fraaie kopbal van Sebastiaan Evers. Zo hield doelman Vet ook zijn ploeg volledig in de race. Door een snoeihard schot van Marwan Fennich namen de gastheren kort voor de rust verder afstand; 2-0 (39ste min.). Tot tweemaal toe voorkwam Meuleman een verdere achterstand door achtereenvolgens te redden op een zeer mooie inzet van De Bruin en bij een kopbal van aanvoerder Buijnink. De thee zou het wel allemaal weer rechttrekken, dacht men op de tribune, maar helaas niets was minder waar. Al binnen een paar minuten hing de bal er alweer in. Hard en diagonaal verdween het schot van De Bruin in de bovenhoek: 3-0 (48ste min.). Het spelpeil daalde helaas nog meer, Alphia vond het allemaal wel best, maar de Oudewaternaren wisten hier geen gebruik van te maken. Weinig of geen ballen kwamen aan waar ze gewenst werden, balverlies was schering en inslag en de tegenstander Alphia deelde eigenlijk ook in die malaise. Een overtreding binnen de zestienmeter zorgde voor een penalty welke door Fennich probleemloos werd genomen; 4-0 (61ste min.). Alle pogingen om minstens de eer te redden werden vervolgens door keeper Boas Vet verstoord. Oudewater is weer van de koppositie af, maar moet zich wel weer gaan herpakken en dat kan de ploeg ook, dat is zeker.

Met gelijkspel schiet WDS niets op

WDS - Be Fair 2-2

Dat Be Fair afgelopen weekend langskwam in Driebruggen voor de wedstrijd tegen WDS gaf de thuisclub een uitstekende mogelijkheid om dichter bij de veilige plekken te komen. Be Fair bevindt zich namelijk op de ranglijst net boven de ploegen die strijden tegen degradatie. WDS is één van die ploegen die graag nog een paar plaatsen stijgt. In de eerste helft kreeg WDS bij vlagen goed druk op de verdediging van Be Fair en wist het daarmee ook enkele goede kansen te creëren. De wedstrijd ging niettemin vrij gelijk op en ook Be Fair wist wat speldenprikjes uit de delen. Toch was het WDS dat op 1-0 kwam. Na een prachtige aanval, met meerdere één-tweetjes, kwam Mike van der Steen oog-in-oog met de keeper en rondde hij keurig af. Met de tussenstand 1-0 gingen de spelers de rust in.

Na rust schoot Be Fair uit de startblokken. In de 50ste minuut kopte de spits van Be Fair een voorzet vanaf de rand van het zestienmetergebied prachtig in de kruising. Niet veel later kreeg Be Fair nog meer enorme kansen. Geluk voor WDS was dat doelman Bas Boere een uitstekende wedstrijd keepte én dat hij meerdere malen werd geholpen door het ‘houtwerk’. De wedstrijd leek zodoende af te stevenen op een 1-1 gelijkspel. Maar Mika Tuithof dacht daar anders over. Na een vrije trap van Jelle Koenekoop nam Tuithof de bal knap aan en schoot hij onberispelijk de 2-1 in het dak van het doel. Met nog 8 minuten op de klok, inclusief blessuretijd, was er voor WDS alles aan gelegen om de winst over de streep te trekken. Toch kreeg Be Fair in de 94ste minuut nog één kans via een voorzet vanaf de rechterkant. Deze voorzet werd door de verdedigers van WDS over het hoofd gezien en zo kon de aanvaller van Be Fair de gelijkmaker simpel binnenschieten; 2-2. Niet veel later floot de scheidsrechter het eindsignaal.

  1. Programma KNVB beker
  2. Donderdag 16 februari
  3. Amateurs 3e ronde groep 1 A
  4. 20:00 - SJC - FC Oudewater

  5. Programma zaterdag 18 februari
  6. 4e klasse B
  7. 14:30 - Be Fair - Linschoten
  8. 14:30 - Siveo ‘60 - WDS
Foto’s van Hans van den Hoven.
Knopenbad trapt 65-jarig jubileum af: drukte bij zonnige opening 2 uur geleden
Afbeelding
Echtpaar Anbergen 60 jaar getrouwd 5 uur geleden
Afbeelding
Stoelendans 8 uur geleden
Afbeelding
Henny van den IJssel 25 jaar bij de PLUS 21 uur geleden
Vanaf links: Michel van den Hadelkamp, Joost van Vliet, Marja Knotters, 
Jozef Wilmot Klink en Ben Pannekoek.
BMM Band woensdag 13 mei (avond voor Hemelvaart) weer in St Joseph in Montfoort! 23 uur geleden
Afbeelding
Lijst van gevonden en vermiste dieren 7 mei, 12:00
Afbeelding
Alzheimer Café Oudewater 7 mei, 09:00
Afbeelding
Deze week in Concordia 6 mei, 20:00