Annika Huizinga met de blauwe brievenbus
Annika Huizinga met de blauwe brievenbus

Blauwe brievenbus

Door: Melissa Overbeek Algemeen

Wie de vorige edities van De IJsselbode heeft gezien is het wellicht opgevallen dat er een advertentie met een blauwe brievenbus in stond met de vraag “Heeft u hem al gezien?”. Menig lezer trok waarschijnlijk de wenkbrauwen op en dacht, “Nee, ik niet!” We gingen voor u op onderzoek uit. Wat is de blauwe brievenbus, en waartoe dient deze?

Het was duidelijk dat de advertentie kwam van de partij de Onafhankelijken en we namen contact op met Annika Huizinga. “Wat is de bedoeling van deze advertentie?” vroegen we haar. Ze vertelt dat het de eerste aankondiging is van een campagne waarmee de Onafhankelijken direct contact zoeken met de burgers van Oudewater. “We zullen vanaf deze week op de weekmarkt staan met deze blauwe brievenbus. Het is een nieuwe en andere manier om te horen wat er allemaal leeft en speelt in Oudewater.” Ze legt uit dat via Facebook regelmatig iets wordt gedropt: ongenoegen, kritiek, wensen en van allerlei opmerkingen richting de politiek. “Dat is geen goede manier van communicatie. En vaak komt de boodschap niet terecht bij een wethouder, verantwoordelijke of bestuurder. Dat is jammer”, zegt ze. Als alternatief is toen de blauwe brievenbus bedacht.

Een offline facebook bericht

Je kunt er je wensen, ideeën, kritiek of ongenoegen in deponeren. “We staan op de markt om ook het gesprek erover aan te gaan als je wilt. We willen proberen mensen door te verwijzen naar de juiste instanties of wethouder of doen dat zelf. Je kunt het zien als een soort ombudsmanfunctie.” Annika zegt dat er veel leeft in Oudewater. “Dat willen we graag horen.” En via Facebook iets posten is meestal niet effectief. Ze benadrukt dat er vaak geen snelle oplossing is voor allerlei vraagstukken maar de partij wil de burger graag horen en zo mogelijk op weg helpen. De blauwe brievenbus staat waarschijnlijk tot eind van het jaar op de eerste woensdag van de maand op de markt met iemand van de Onafhankelijken erbij. Een mooie manier om lokale politiek dichter bij de burgers te brengen en andersom.

Marcella en Miranda van Glamour of Fashion voor de winkel, waar Label DOT ook te verkrijgen is.
Modeontwerper Marcella Vendrig geeft kleur aan LabeL DOT 11 uur geleden
Gert en Riet op het bankje.
Gert van der Linden zet na 65 jaar wonen eigen bankje aan de IJssel 14 uur geleden
Praisedienst in Haastrecht
Praisedienst Gereformeerde kerk 17 uur geleden
Els van der Heijden
Herzien; het noodlot afgewend 20 uur geleden
Afbeelding
De zomer in? Ga goed voorbereid op weg! 26 jun, 20:00
Vers vlees koop je natuurlijk bij de slager.
Werken in Oudewater: afwisselend, gezellig en dichtbij 26 jun, 18:00
Luchtfoto Waardse Weelde. (foto: gemeente Krimpenerwaard)
Nieuwe woningen in Haastrecht Zuid 26 jun, 15:00
Naast de sportvelden in Linschoten is het vrijdagmiddag een levendige bedoening, waar stoere jongens van het 'kwakeltje' springen.
Verkoeling gezocht op warme dag 26 jun, 14:00