Demi heeft veel zin in haar nieuwe functie als manager van de openlucht zwembaden in Haastrecht en Stolwijk.
Demi heeft veel zin in haar nieuwe functie als manager van de openlucht zwembaden in Haastrecht en Stolwijk.

Nieuwe manager voor Vlister Openlucht Baden

Door: Mireille van der Ham Algemeen

Mireille van der Ham

Met een openstaande vacature voor de uitdagende functie van manager van de openlucht zwembaden in Haastrecht en Stolwijk lijkt er snel een match gevonden te zijn. Een match waar het bestuur VOB erg blij mee is.

Demi Sweep werd 28 jaar geleden geboren in Haastrecht en groeide hier ook op. De sportieve Haastrechtse is een enthousiaste dame met veel energie. Als kind had zij al moeite met stilzitten en wilde het liefst lekker bezig zijn, met als favoriete vak gymnastiek. Sporten zat er bij Demi al vroeg in. Zo heeft zij veel gezwommen, geturnd, geschaatst en aan volleybal en voetbal gedaan.

Sportieve dame

Op het moment is zij druk met tennis en padel. Demi volgde de opleiding Sport en Bewegen en heeft veel geleerd tijdens verschillende stageperiodes. In de wereld van de zwembaden deed zij ervaring op als toezichthouder in het Statenbad in Oudewater, zwembad Batenstein in Woerden en drie maanden als lifeguard in Oklahoma, Amerika.

Werkervaring

Demi is met haar stage erbij al tien jaar werkzaam bij de YellowBellies, een buitenspeelse opvang welke op meerdere locaties gevestigd is, onder andere in Haastrecht en Oudewater. Demi werkt met veel plezier op de locatie in Oudewater als onder andere stagebegeleidster en helpt haar collega’s met de pedagogische kant van het vak. Naast haar baan bij de YellowBellies is zij ook sport- en bewegingscoördinator bij Oudewater Vitaal. Hierbij helpt Demi volwassenen en senioren aan een dag vol sportieve activiteiten. Ook het sociale aspect vindt Demi hierin erg belangrijk: “Ik ben een groep gestart; ‘(g)oldies on the move’. Dit is een groep van op het moment vijftien senioren waarmee we preventieve spelletjes op de sportvelden doen om fit en vitaal te blijven. Achteraf drinken we altijd koffie met elkaar en soms organiseren we zelfs een lunch.”

Reislustig

Reizen staat hoog op het lijstje van Demi. Als backpacker heeft zij al prachtige reizen gemaakt door Thailand, Zuidoost-Azië en Australië. “Ik heb de drang om veel van de wereld te willen zien en zoek graag de zon op. Ik ben gek op mooi weer, daar doe ik het heel goed op”, lacht Demi. “Ik had plannen om in oktober weer te gaan reizen, dus ik was al aan het bedenken hoe ik dat zou combineren met mijn werk bij de YellowBellies. Toen werd ik benaderd door Peter van Schaik, de voorzitter van de VOB, voor deze functie. Ik heb even getwijfeld, omdat ik het erg naar mijn zin heb bij mijn huidige werk. Maar de mooie combinatie die ik kan maken met het reizen heeft toch de doorslag gegeven.”

Uitdaging

“En natuurlijk de uitdaging!”, benadrukt Demi. “Ik kijk er naar uit om een nieuwe ervaring op te doen met het managen. Het lijkt me leuk om met een mooi team van personeel en vrijwilligers te werken en mensen te kunnen helpen hun talenten op te zoeken en te ontwikkelen. En natuurlijk om de badgasten te ontvangen, zodat zij het zwembad weer met veel plezier zullen bezoeken.”

Powervrouw

Vrijdag 8 maart was het Internationale Vrouwendag. Een dag in het teken van strijdbaarheid en het gevoel van solidariteit van vrouwen overal ter wereld. Ook een dag waarbij de ‘Powervrouw’ even extra in het zonnetje gezet mag worden. Demi wordt door veel mensen in haar omgeving gezien als powervrouw. Toch ziet zij het zelf iets anders: “Ik vind het leuk om te zien hoe ik mezelf ontwikkeld heb. Door middel van trainingen en cursussen probeer ik steeds uitdagingen op te zoeken en weer verder te komen. Ik geloof ook wel dat ik een aanpakker ben en in oplossingen denk. Vaak merk ik dat mijn enthousiasme aanstekelijk werkt en dat je dat heel goed op anderen over kunt brengen.”

Op de vraag of Demi zelf iemand als powervrouw ziet moet zij even nadenken. “Ik denk dat iedere vrouw een powervrouw is, ieder op zijn eigen manier. Ik heb wel veel bewondering voor vriendinnen die ondernemend aangelegd zijn en daarbij zichzelf ontwikkelen of anderen mensen helpen en daarbij zichzelf wat meer op de achtergrond zetten.”

Al enige tijd is Coby inmiddels bezig aan de bank die de Vrienden van De Wulverhorst hebben bedacht.
De achtste bank 52 minuten geleden
De scheidende wethouders: Pascal van der Hek, Wisja Pannekoek en Ria Boere.
Drie wethouders nemen afscheid in de Krimpenerwaard 2 uur geleden
Atelier Natuurschatten met kopers.
Koopjesmarkt in Haastrecht 4 uur geleden
Roekoe
PV De Zwaluw 5 uur geleden
Hoepelen
Geen zomercarnaval maar tropisch carnaval 7 uur geleden
De meiden van VVL MO17, meiden onder zeventien, lopen er weer helemaal tiptop bij.
VVL MO17 straalt in nieuwe outfit 9 uur geleden
Teddy de Voogt met haar pony Centannial Lorenzo
West Stichtse Ruiters boeken goede resultaten op regiokampioenschappen 10 uur geleden
Volle kades, veel gezelligheid.
IJsselweekend beleeft memorabele lustrumeditie 11 uur geleden