Het kindertehuis in Kenia.
Het kindertehuis in Kenia.

Wijnactie voor het Keniaproject van Teus en Leny Bos

Door: Margreet Nagtegaal Algemeen

Margreet Nagtegaal

Het Keniaproject van Teus en Leny Bos is een Oudewaterse stichting die een Kindertehuis ondersteunt in Eldoret in Kenia. De stichting is ANBI erkend en werkt alleen met vrijwilligers zodat de kosten laag zijn. Nagenoeg 100% van de ontvangen giften komt ten goede van het kindertehuis. Al enige jaren wordt er in het najaar een wijnactie georganiseerd in samenwerking met Grandi Vini uit Oudewater als sponsor.

Voor veel mensen in Oudewater is het Keniaproject van Teus en Leny Bos, inmiddels allebei overleden, zeker bekend. Voordat we het over de wijnactie gaan hebben eerst maar de vraag aan penningmeester/secretaris Gijs Metz, ‘Hoe gaat het met het Kindertehuis in Kenia?’

Gijs is er dit jaar na een afwezigheid van een aantal jaren vanwege corona weer geweest. “Kenia ontwikkelt zich wel momenteel. Het schoolsysteem wordt veranderd, de wegen verbeteren, maar het leven is een stuk duurder geworden.” Afgelopen jaar is er een goede oogst geweest en dat is fijn, maar politiek was er veel onrust. De rust is nu enigszins teruggekeerd. Gijs benadrukt dat de kloof tussen arm en rijk ook daar erg groot is. “Bij het kindertehuis worden nog steeds kinderen gebracht. Het zijn wezen, verstoten kinderen, vondelingen en kinderen die misbruikt zijn.” Het bestuur volgt de ontwikkelingen in Kenia natuurlijk op de voet. Ook het beleid voor de zorg voor kinderen die opgevangen moeten worden verandert momenteel en kan in de toekomst voor het kindertehuis gevolgen hebben. Maar voor nu is het kindertehuis een zegen voor veel kinderen. Sponsoring blijft dan ook zeer nodig en welkom.

Wijnactie

Zo vlak voor de feestmaand is de aanschaf van een aantal extra flessen wijn gebruikelijk. Misschien is het een overweging waard om de wijnactie voor het Keniaproject daarom te steunen. Er worden bij deze actie zeven wijnen aangeboden tegen de geldende consumentenprijs. De volledige brutomarge op de verkoop wordt door Grandi Vini uitgekeerd aan het Keniaproject. Op de website www.kenia-project.nl is te lezen welke rode en witte wijnen er worden aangeboden. Daar vindt u tevens de proefnotities.

Er is op zaterdag 18 november van 14.00 tot 16.00 uur ook weer een proeverij in de ‘De Hoeksteen’ (naast de Grote of St. Michaëlskerk) te Oudewater. Daar kunt u zelf komen proeven wat u lekker vindt. Uw bestelling kan tijdens deze wijnproeverij per mail doorgegeven worden; info@kenia-project.nl; daarin geeft u aan wat u wilt bestellen met daarbij uw adres en telefoonnummer. Bestellen via de website kan ook www.kenia-project.nl/nieuws/ en klik op wijnactie en vervolgens bij bestellen op bestelformulier. Geef daar uw bestelling op en mail deze naar info@kenia-project.nl.

U kunt bestellen tot 30 november. In de week van 4 december tot 10 december wordt de bestelde wijn in Oudewater en directe omgeving gratis thuisbezorgd. Woont u verder weg, dan wordt tegen geringe kosten een besteldienst ingeschakeld.

Afbeelding
Al enige tijd is Coby inmiddels bezig aan de bank die de Vrienden van De Wulverhorst hebben bedacht.
De achtste bank 50 minuten geleden
De scheidende wethouders: Pascal van der Hek, Wisja Pannekoek en Ria Boere.
Drie wethouders nemen afscheid in de Krimpenerwaard 2 uur geleden
Atelier Natuurschatten met kopers.
Koopjesmarkt in Haastrecht 4 uur geleden
Roekoe
PV De Zwaluw 5 uur geleden
Hoepelen
Geen zomercarnaval maar tropisch carnaval 7 uur geleden
De meiden van VVL MO17, meiden onder zeventien, lopen er weer helemaal tiptop bij.
VVL MO17 straalt in nieuwe outfit 9 uur geleden
Teddy de Voogt met haar pony Centannial Lorenzo
West Stichtse Ruiters boeken goede resultaten op regiokampioenschappen 10 uur geleden
Volle kades, veel gezelligheid.
IJsselweekend beleeft memorabele lustrumeditie 11 uur geleden