Het doorknippen van het lint vergde nog een tweede schaar.
Het doorknippen van het lint vergde nog een tweede schaar. Foto: Wim Klever

Tjonkie Food Oudewater heeft een nieuw pand

Door: Wim Klever Algemeen

Tjonkie Food is een voedselvoorziening voor iedereen in de gemeente Oudewater die een steuntje in de rug kan gebruiken. Niet iets waar je afhankelijk van wilt zijn, maar als het nodig is kom je er graag! Na jaren bij Jan van Dam op de Wilgenweg gezeten te hebben, is er nu een nieuwe plek in een pand op de Populierenweg 45, derde deur op de parkeerplaats. Op 25 september werd het pand onder toeziend oog van vrijwilligers en belangstellenden geopend door burgemeester Agnes Jongerius.

Jan van Dam werd bedankt voor zijn medewerking de afgelopen jaren, waar de voorzitter Henk van Espelo blij mee was, maar Tjonkie Food zit nu dus op een nieuwe locatie. Dat is niet ver daarvandaan, ook op Tappersheul. Een verandering is wel dat ze nu nog één keer per week open zijn in plaats van twee, en wel alleen op de donderdagavond van 19.00 tot 20.00 uur.

Wanneer kom je in aanmerking?

Er is ook een Voedselbank in Oudewater, onderdeel van een landelijke organisatie. Van het Stadsteam Oudewater kun je een verwijzing krijgen naar de Voedselbank. De Voedselbank is gebonden aan landelijke regels. Bijvoorbeeld dat je daar in de regel maximaal drie jaar terecht kunt. Daarna kun je eventueel na een gesprek met Tjonkie Food daar terecht. Dat kan ook het geval zijn als je niet in aanmerking komt voor hulp van de Voedselbank. De Voedselbank helpt ongeveer 95 personen verspreid over 28 families. Tjonkie Food helpt ongeveer 30 families. Tjonkie Food is een burgerinitiatief en werkt nauw samen met de Voedselbank, en is niet gebonden aan landelijke regels. Ook wordt samengewerkt met het Stadsteam, vluchtelingenwerk en Schuldhulpmaatje.

Hulp

Tjonkie Food probeert voedingsmiddelen voor complete maaltijden te leveren, voor een of twee dagen. Daarnaast worden ook menstruatieproducten verstrekt om die toegankelijker te maken voor vrouwen die dat nodig hebben. Soms hebben ze ook kaartjes voor een toneelvoorstelling of voor een activiteit in het Muziekhuis, die door ‘lieve donoren’ worden verstrekt, zo werd gezegd. De organisatie drijft sowieso geheel op donoren en vrijwilligers. Iets wat de burgemeester in haar openingswoordje ook aanhaalde en wat ze in Oudewater toch wel heel bijzonder vindt. Er zijn nu een stuk of veertien vrijwilligers. Graag heeft Tjonkie Food er nog wat bij, en ook meer donors zijn welkom. Daar staat en valt de stichting mee.

Duurzaamheid

Duurzaamheid staat ook hoog in het vaandel. Voedingsmiddelen die na donderdagavond over zijn gaan naar de Weggeefgroep in Woerden. Ook wat duurzaamheid betreft, zij krijgen bijvoorbeeld ook voedingsmiddelen die normaliter voor een supermarkt niet meer te verkopen zijn. Denk bijvoorbeeld aan een paprikastoplicht waarvan er één paprika niet meer goed is en de andere twee wel. Prima geschikt nog!

Even rondsnuffelen.
Afbeelding
Klaverjasavond 41 minuten geleden
Het doorknippen van het lint vergde nog een tweede schaar.
Tjonkie Food Oudewater heeft een nieuw pand 1 uur geleden
Tot en met woensdag 28 oktober is het markt op de Waardsedijk en niet op de Markt.
Markt niet op de Markt 14 uur geleden
Bijna honderd mensen konden genieten van een gezellige en muzikale ochtend in Oudewater.
Samen Burendag vieren in Oudewater 16 uur geleden
Vinn van Riet speelde een goede wedstrijd op het middenveld van VVL.
Sterke eerste helft helpt VV Linschoten langs Siveo 19 uur geleden
Afbeelding
Kinderboekenweek 2026 21 uur geleden
Afbeelding
Lijst van gevonden en vermiste dieren 22 uur geleden
Voormalig eigenaresse Bianca Tettero mocht het lint doorknippen.
ReadShop Groene Hart in Oudewater geopend 23 uur geleden