Afbeelding

Forum Gemeenteraad Oudewater

Door: Otto Beaujon Algemeen

Een extra zorgparaplu

De forumvergadering van vorige week maandag begon met een presentatie van de GGD-regio Utrecht. De directeur van de dienst was persoonlijk met twee medewerksters naar Oudewater gekomen om de raads- en forumleden en wethouder Bos uit te leggen wat hun zegenrijk werk inhield en hoe zich dat verhoudt tot dat van andere instanties in hetzelfde werkveld. Of misschien: hoe die elkaar deels overlapten, en dan ging het niet alleen over het Stadsteam.

Het ging, aldus de directeur, om medische milieukunde, het hitteplan, windmolens, gezondheid kortom een hele waaier aan maatschappelijke werkvelden, samengevat: voor advies en een coördinerende rol. Het voorbeeld dat als eerste uit de lucht kwam vallen was de inzet van een eigen forensisch arts bij elke euthanasie die binnen het werkgebied plaatsgevonden had, ter controle natuurlijk. Het forum luisterde verbluft, en stelde er verder geen vragen over.

De regionale GGD hield ook toezicht op de uitvoering van de WMO, waar toenemende fraude het signaal was om dat te doen.

Dat deed de regionale GGD allemaal met haar 830 medewerkers voor 26 gemeentes met een gezamenlijke bevolking van 1,4 miljoen burgers, en ja, daar was dan ook een overlap met de gezondheidsnota van het rijk.

Vraag van forumvoorzitster Annemarie van ‘t Veen: hoe verhouden de cijfers van het RIVM zich met die van jullie? Een terechte vraag, vond de directeur, dat moest nog “bijgewerkt worden.”

Verder ging het over ouders die hun kinderen liever niet willen laten vaccineren, over roken, het gebruik van alcohol en middelen en de ongeletterdheid die in Oudewater tweemaal zo hoog zijn als in de rest van de provincie. Die ongeletterdheid was meer een taak van de bibliotheken, vond de directeur Provinciale GGD. Wel deden zij bij elke geboorte een huisbezoek. Suicidepreventie en gordelroosvaccinatie stonden eveneens op hun lijstje, en of er nog een rioolwateronderzoek naar overmatig medicijngebruik moest komen.

Nog meer vragen? Dan graag schriftelijk via de griffier, want we lopen ernstig uit de tijd, zo sloot forumvoorzitster Van ‘t Veen het onderwerp af. Er stonden nog elf punten op de agenda.

Afbeelding
Forum Gemeenteraad Oudewater 1 uur geleden
Gio Coffee Klassement 2026 in volle gang.
Polsstokverspringen 3 uur geleden
Marieke Lejeune, Elisabeth van den Hoogen, Desmond Hughes, Martine van der Woude.
Kritische, maar positieve sfeer bij De Noort Syde aardgasvrij 4 uur geleden
Het was gezellig én goede doelen konden hun boodschap ventileren
Goede doelen markt is succes 7 uur geleden
Afbeelding
Klaverjasavond 9 uur geleden
Het doorknippen van het lint vergde nog een tweede schaar.
Tjonkie Food Oudewater heeft een nieuw pand 10 uur geleden
Tot en met woensdag 28 oktober is het markt op de Waardsedijk en niet op de Markt.
Markt niet op de Markt 23 uur geleden
Bijna honderd mensen konden genieten van een gezellige en muzikale ochtend in Oudewater.
Samen Burendag vieren in Oudewater gisteren