Afbeelding
Foto: Mike van Bemmelen

Bernadette Schomaker nieuwe wethouder voor VVD

Door: Aad Kuiper Algemeen

Aad Kuiper

Nadat een tweetal wethouders voortijdig afhaakte heeft de VVD Oudewater via een enigszins ongebruikelijke en gedurfde procedure een nieuwe wethouder gevonden: Bernadette Schomaker. Zij komt, zoals de wens van de VVD was, uit de gemeente Oudewater en wordt voorgedragen als opvolger van de huidige wethouder.

Nadat wethouder Ivo ten Hagen aangegeven had een eind aan zijn wethouderschap te willen maken, plaatse de VVD via De IJsselbode en de sociale media een vacature met het uitdrukkelijk verzoek aan inwoners van gemeente Oudewater te reageren als ze deze functie bij zich vonden passen. En kennelijk vond Bernadette Schomaker dat.

Zeer brede ervaring

Schomaker heeft de afgelopen jaren voor diverse kennis- en onderzoeksinstellingen gewerkt die zich met allerlei maatschappelijke vraagstukken bezighouden, zoals op het gebied van veiligheid, duurzaamheid en mobiliteit (te weten o.a. IND, Algemene Rekenkamer en VNG). In haar loopbaan heeft ze veel voor en met gemeenten gewerkt, maar nog niet in gemeenten. Als wethouder hoopt ze haar brede ervaring met de publieke sector in te zetten voor de gemeente Oudewater. Indien de gemeenteraad haar benoeming goedkeurt, volgt ze de huidige wethouder Ivo ten Hagen op tijdens de raadsvergadering van 16 november.

Wel heeft Schomaker enige tijd voor het CDA in de gemeenteraad van Oudewater gezeten. Later was ze een flinke tijd actief voor het Dorpsplatform Hekendorp en in 2019 heeft Bernadette Schomaker de gemeente Oudewater ervan weten te overtuigen om voor de nieuwjaarsreceptie van dat jaar een heel ander concept eens een kans te geven. Dat jaar waren er geen kaas en bitterballen, maar borrelhapjes uit Turkije, Syrië en Marokko, gemaakt door Khadriye, Raneem en Yamina uit Oudewater. Zij deed dit vanuit het project bruggenbouwers.net. Nu gaat ze dus voor iets totaal anders.

VVD verheugd

Fractievoorzitter Gijs Hoogenboom van de VVD Oudewater toonde zich bijzonder verheugd dat deze poging om een wethouder te vinden voor de gemeente na een artikel in De IJsselbode en diverse andere oproepen al zo snel geslaagd was. Ook zijn fractiegenoot Ronald Gabriëls stak zijn blijdschap over het behaalde resultaat niet onder stoelen of banken: “Onze ambities, verantwoordelijkheidsgevoel en bovenal lokale binding, leidden tot een ongebruikelijke werkwijze: een openbare vacatureoproep op sociale media en in de lokale krant. Meerdere reacties en gesprekken verder hebben we uit onze gemeenschap een hele goede kandidaat-wethouder gevonden. Iemand die haar nek uitsteekt, Oudewater kent en een berg ervaring heeft. Met Bernadette Schomaker gaan we in de gemeente Oudewater verder bouwen aan huizen, een 12-maanden zwembad, de sociale basis, de binnenstad en nog veel meer.”

Githa Oosterlee / v.l.n.r. Joop de Jong, Marijke de Jong, Jaap Wijn, Daniëlle Poot en Rob Roemers.
Gouds trio Change of Key begint aan 14e seizoen Country Café Concordia 1 uur geleden
Enthousiaste bewoners van de Liezeborgh met hun familie en overige vrijwilligers.
Rolstoeldriedaagse brengt vrolijkheid door Haastrecht 4 uur geleden
Het woonhuis dat eerst op de locatie stond. Het was een dubbel woonhuis waar in de rechterhelft hun grootvader met elf kinderen woonde.
Transportbedrijf L.A. Verkleij B.V. viert 125-jarig bestaan 7 uur geleden
De Vlisterzangers, het G-Orkest Lekkerkerk en special guest Adje treden voor u op tijdens het bijzondere G-Concert.
G-Festival en G-Concert brengen inclusief feest naar Haastrecht 10 uur geleden
Afbeelding
De IJsselbode is met spoed opzoek naar bezorger voor Montfoort 23 uur geleden
Twan steeplebalk gemaakt door fotootjes.sterrehoutzager
Goudena wint zilver & brons gisteren
Afbeelding
Mirakel Oudewater viert tien jarig bestaan gisteren
Bert de Groot en Hans van Dam.
Goejanverwellesluis Hekendorp officieel geopend 24 sep, 16:00