Het vogeldorp werd afgesloten met de spectaculaire show 'Roofvogels en uilen' met een echte uil, arend en een tropische vogel. De aanwezigen kregen een mooie demonstratie te zien met een heldere uitleg.
Het vogeldorp werd afgesloten met de spectaculaire show 'Roofvogels en uilen' met een echte uil, arend en een tropische vogel. De aanwezigen kregen een mooie demonstratie te zien met een heldere uitleg.

VlisterVogels beleven spetterende Zomeractiviteiten

Algemeen

Cees Reichard

‘Vogels’ stonden van donderdag 17 tot en met zaterdag 19 augustus bij de zomeractiviteiten voor de Vlisterse jeugd centraal. Bij alle activiteiten werden aan deze gevleugelde dieren aandacht geschonken. Ons Honk en omgeving waren omgetoverd tot een waar vogeldorp. De organisatie was in handen van het Huttendorp comité en werd bijgestaan door de jeugdmedewerker en WelZijn Krimpenerwaard (Swos).

Het driedaags programma zou van start gaan met het spotten van vogels in het Loetbos bij Lekkerkerk. Helaas ging dit door ziekte van de boswachter niet door, wat door menigeen betreurd werd. Verder stond er op die dag op het programma dat de jongeren voor de opa’s, oma’s en alle ouderen in Vlist een heerlijke lunch bereidden. Ze bakten pannenkoeken voor ieder wat wils. Men kon kiezen uit naturel- , kaas- en spekpannenkoeken, of een combinatie daarvan. En het smaakte allemaal voortreffelijk.

Barbecue

De volgende dag werd met Jeugdwerk Krimpenerwaard gekeken welke wilde vogel het sterkste was. Dit werd uitgemaakt met touwtrekken en bubblebal. In de middag moesten de jongeren als een echte VlisterVogel de stormbaan trotseren. Het werd een nat spektakel en het was heel goed dat iedereen badkleding bij zich had. Daarna hadden de kinderen met hun ouders, vrienden en familie de jaarlijkse barbecue. Er was een goede opkomst met ruim zestig deelnemers en het was heel geslaagd.

Vogelhuisjes

Op de laatste dag gingen de kinderen voor hun lievelingsvogel een goede slaapplek knutselen. Er werd druk getimmerd om een mooi vogelhuisje te bouwen. Zo was Gideon Bloed enthousiast bezig om een huisje te bouwen voor de grauwe vliegenvanger. “Ik vind dit best leuk en ik maak er nog een paar stokjes aan vast waarop de vogels dan kunnen zitten. Ik maak dit helemaal alleen en zo af en toe helpt iemand mij. Deze komt straks in onze tuin te staan.” Zo wil Simon van Meel bijvoorbeeld iets aparts maken. Niet naar een voorbeeld, maar een eigen creatie. Hij heeft hier veel plezier in. Ook de andere vogelhuisjes mochten er zijn! Een bijzondere leuke activiteit.

De VlisterVogels bakken heerlijke pannenkoeken.
Foto’s van Hans van den Hoven.
Knopenbad trapt 65-jarig jubileum af: drukte bij zonnige opening 1 uur geleden
Afbeelding
Echtpaar Anbergen 60 jaar getrouwd 4 uur geleden
Afbeelding
Stoelendans 7 uur geleden
Afbeelding
Henny van den IJssel 25 jaar bij de PLUS 20 uur geleden
Vanaf links: Michel van den Hadelkamp, Joost van Vliet, Marja Knotters, 
Jozef Wilmot Klink en Ben Pannekoek.
BMM Band woensdag 13 mei (avond voor Hemelvaart) weer in St Joseph in Montfoort! 22 uur geleden
Afbeelding
Lijst van gevonden en vermiste dieren 7 mei, 12:00
Afbeelding
Alzheimer Café Oudewater 7 mei, 09:00
Afbeelding
Deze week in Concordia 6 mei, 20:00