Afbeelding
Foto: EHA & DOOR architecten

Nieuw gemeentehuis voor de Krimpenerwaard

Door: Cees Reichard Algemeen

Sociale woningbouw op de vier huidige locaties

De gemeenteraad van de Krimpenerwaard is akkoord gegaan met het voorlopig ontwerp van een nieuw en duurzaam gemeentehuis. Zij stelde een krediet van bijna 31 miljoen euro (ex btw) hiervoor beschikbaar. Hiermee kiest de raad voor de meest duurzame en voordeligste oplossing. Zodra ook het bestemmingsplan is vastgesteld, kan de bouw daadwerkelijk starten. Alleen Pro Krimpenerwaard stemde niet in met dit plan.

De huidige kantoren in Stolwijk, Lekkerkerk, Schoonhoven en Bergambacht voldoen niet aan de eisen van de Klimaatwet. Het nieuwe gemeentehuis wordt wel helemaal duurzaam, circulair en energieneutraal. Daarmee voldoet het aan alle huidige en toekomstige eisen van de Klimaatwet.

Goedkoper

De belangrijkste reden om het krediet van bijna 31 miljoen euro beschikbaar te stellen heeft te maken met de jaarlijkse lasten van afschrijving en exploitatie. Ten opzichte van de verbouwing van de vier bestaande kantoren, levert nieuwbouw namelijk een jaarlijkse kostenbesparing op van ten minste 250.000 euro, Dat komt doordat het nieuwe kantoor zelf alle energie opwekt die nodig is. Dat scheelt heel veel energiekosten. Daarnaast is bijvoorbeeld het beheren van één nieuw gebouw goedkoper dan dat van vier gebouwen.

Centrale ligging

Het nieuwe gemeentehuis komt op een locatie die centraal ligt in de gemeente, namelijk Bergambacht. Alle gemeentelijke diensten komen hier onder hetzelfde dak. Dat maakt afstemming tussen de medewerkers veel makkelijker en minder tijdrovend. Er kan dus efficiënter gewerkt worden.

De huidige vier locaties krijgen een woonfunctie. Er zullen woningen voor starters en/of senioren gebouwd worden, eventueel aangevuld met maatschappelijke voorzieningen. De raad wil dit op een duurzame manier ontwikkelen. De gemeente start nu met de planvorming.

Cees Reichard

Hennie de Roode en Marga Severs bedienen de klanten.
Linschoter kermis 1 uur geleden
Afbeelding
Zangvereniging ‘De Banier’ 75 jaar 4 uur geleden
Afbeelding
Gevonden dieren 5 uur geleden
Deze week in Concordia
Deze week in het Concordia 6 uur geleden
Afbeelding
Zonnebloemgasten maken herfststukjes 6 uur geleden
Sionskoor in de Doelen Rotterdam.
Koorzangavond in Oudewater 7 uur geleden
Domestic Concert. Cheerful black little boy singing and recording video at home, positive preteen male child using microphone and modern smartphone on tripod, enjoying blogging, selective focus
BiebFabriek in de herfstvakantie 8 uur geleden
Afbeelding
Mark Haayema sluit kinderboekenweek af in stijl op de Heeswijk 10 uur geleden