De bel bereikt!
De bel bereikt! Foto: Sjoukje Dijkstra

Zonnig IJsselweekend brengt Montfoort tot leven

Door: Sjoukje Dijkstra Algemeen

Montfoort was afgelopen weekend in zomerse topvorm tijdens het jaarlijkse IJsselweekend. De stad aan de rivier straalde - letterlijk en figuurlijk - met een gevarieerd programma vol muziek, waterpret en gemoedelijke ontmoetingen. Van het dinerarrangement op vrijdagavond tot de vrolijke kindergezichten op Lazy Sunday: alles ademde sfeer.

De aftrap was vrijdagavond, toen het overdekte terras aan het water zich langzaam vulde met gasten voor het driegangendiner. Alle 175 plekken waren vooraf volgeboekt. Onder een warm avondzonnetje genoten de bezoekers van smakelijke gerechten, terwijl op de achtergrond livemuziek klonk. Ondertussen verschenen op de kades her en der stoeltjes, en bleven nieuwsgierige voorbijgangers op de brug even staan om een glimp van het tafereel op te vangen. Het was het begin van een weekend vol kleine, zomerse geluksmomenten.

Op zaterdag kwam de dynamiek echt op gang. Terwijl de dj de beats over het water liet rollen en het publiek langzaamaan opwarmde, barstte bij de IJsselbrug het jaarlijkse tobbedansen los. Deelnemers - jong én oud - stortten zich met veel enthousiasme van de schans af, in de hoop met de snelste tijd de bel te bereiken. Het water spatte alle kanten op, het publiek moedigde luid aan en de sfeer was uitgelaten. Sommige waaghalzen gingen voor snelheid, anderen vooral voor stijl. Het leverde hoe dan ook veel bekijks en plezier op.

Zondag kreeg een relaxter karakter, onder de noemer Lazy Sunday. Terwijl de muziek wat ingetogener was en mensen met een drankje op het gras of terras zaten, was er voor kinderen van alles te beleven. Ze konden zich laten schminken, genoten van de capriolen van de ballonnenartiest, en - misschien wel het leukste van alles - zelf van de schans glijden waar zaterdag de tobbedansers vanaf suisden en een stormbaan op de IJssel. Een gouden greep, zo bleek: de rijen met kinderen groeide gestaag.

Ook het muzikaal programma bleef het hele weekend doorlopen, met optredens op verschillende locaties in de stad. Lokale artiesten wisselden elkaar af met akoestische sets, jazzy klanken of zomerse covers, terwijl de terrassen gemoedelijk volliepen en Montfoort zich van zijn meest gastvrije kant liet zien.

Medeorganisator Erik van de Poel kijkt terug met een grote glimlach: “We wilden een toegankelijk, sfeervol weekend voor iedereen - en dat is gelukt. Alles viel op z’n plek: het weer, het publiek, de muziek. Een groot feest voor Montfoort.”

Het IJsselweekend bewees opnieuw dat je met de juiste ingrediënten - water, muziek, zon, en een stad die samenkomt - een herinnering kunt maken die blijft hangen. Niet groots in spektakel, maar groots in beleving.

Een van de eerste tobbedansers is er klaar voor.
Klassiek aan de IJssel was weer volop genieten.
Deze jongen krijgt zijn eigen tattoo.
Ook de ballonartiest deed weer goede zaken.
De Montfoortse Dyde trad weer op in haar eigen hometown.
Deze jongens nemen Lazy Sunday wel heel letterlijk.
Volop genieten van poffertjes en ander lekkers.
Van alles kwam er voorbij aan drijvend materiaal: van pauwen tot krokodillen.
Volop zon en gezelligheid op Lazy Sunday.
Een volle brug.
Het driegangen arrangement bij Het Oude Stadhuis was helemaal volgeboekt.
Overzichtsfoto vanaf de brug.
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Sandra Wöhne de Graaf ontving in Natuurlijk de Loete een bos bloemen en een zwemabonnement omdat zij de 75.000e bezoeker was.
Prachtig zwemseizoen voor Vlister Openlucht Baden 3 uur geleden
Anja en Ineke staan te popelen: "Het wordt zo leuk!"
Kledingbeurs viert halve eeuw tweedehands 5 uur geleden
Afbeelding
Vitaliteitsmarkt blaakt van ambitie 8 uur geleden
Afbeelding
Magisch Fleetwood Mac-eerbetoon zet Montfoort op z’n kop 9 uur geleden
Afbeelding
Kunst en kerk 11 uur geleden
Restaurant Over de Brug deed goede zaken met hun heerlijke broodjes kipshoarma met ijsbergsla en knoflooksaus.
Proeverij Haastrecht weer een groot succes 13 uur geleden
Portret Martine Hokken
CDA heeft een nieuwe fractievoorzitter 14 uur geleden
Peter van Vliet opent zijn eigen fotostudio op zaterdag 19 september.
Peter’s Portretten: niet zomaar een studio 16 sep, 20:00