Afbeelding
Foto: Chris Gottenbos

Montfoort viert de zomer aan de IJssel

Door: Melissa Overbeek Algemeen

“Vrijdagavond is het mooiste moment van het weekend - als de lampionnen weerspiegelen op het water”

Van vrijdag 13 tot en met zondag 15 juni verandert Montfoort opnieuw in een Bourgondische stad aan het water. Met covers aan de kade, stuiterende tobbes, watermatten en natuurlijk het gezellige drijvende terras bij het Oude Stadhuis, belooft de vierde editie van het IJsselweekend weer een heerlijk driedaags feest te worden.

Vrijdag: klassieke klanken en swingende covers

Op vrijdagmiddag start het IJsselweekend met het inmiddels vertrouwde IJsselconcert. Vanaf 17.30 uur klinkt er weer prachtige muziek over het water. De Montfoortse pianist Michiel Rozendal begeleidt violiste Anuschka Franken, gevolgd door getalenteerde studenten van de Academie Muzikaal Talent. Zij brengen licht-klassieke stukken van onder anderen Strauss, Bizet en Shostakovich. Tegen het einde van het klassieke programma maakt zangeres Diede Vendrig - Dyde - haar opwachting met gevoelige ballads en eigen nummers.

En dan… gaat het tempo omhoog. Om 21.00 uur betreedt de zeskoppige feestband Party Pulse het tweede podium op Onder de Boompjes. Hun muzikale reis voert van Abba naar Roxy Dekker en weer terug, met disco, funk, rock en pop. Voor bezoekers zonder zitplaats op het drijvende terras zijn er aan beide zijden van de IJssel staanplaatsen. “Vrijdagavond is qua verlichting langs het water en in de bomen de meest sfeervolle avond van het hele weekend”, zegt medeorganisator Maarten van den Brink. Op zaterdag en zondag stopt het programma bij daglicht. Door deze feestband op vrijdagavond neer te zetten willen we nog meer mensen laten genieten van een mooie zomeravond aan de IJssel.

Medeorganisator Lisette den Oudsten vult aan: “Wie op vrijdagavond verzekerd wilde zijn van een comfortabele zitplaats op het verwarmde en overdekte terras aan het water, kon voor e 60,- een dinerarrangement boeken via de website van het Oude Stadhuis. Alle 160 plekken zijn inmiddels geboekt, dus dit arrangement is helaas niet meer beschikbaar. De overige plaatsen aan beide kades van de IJssel zijn vrij toegankelijk, dus kom vooral gezellig even langs en geniet van de muziek en de unieke sfeer aan het water.”

Zaterdag: de allerlaatste kans op Tobbedansen!

Op zaterdag is het tijd voor spektakel: het Tobbedansen is terug - en voor het 2e en laatste haar want volgend jaar weer een ander onderdeel. Vanaf een negen meter hoge glijbaan storten deelnemers zich in een band of bootje richting de bel op het water. Ten opzichte van vorig jaar zijn er wat vernieuwende elementen ingebouwd door de bouwploeg. Een DJ zorgt voor zomerse beats en zanger Nick van Dinteren brengt live muziek tussen de stuiterende acts door. Meedoen met tobbedansen? Dat kan vanaf 13 jaar, aanmelden ter plekke of via via www.ijsselweekend.nl. Als er ruimte in programma is kunnen jongere kinderen (met of zonder hun ouders) ook van de baan af maar eigenlijk is voor hen de tobbedans baan op zondagmiddag beschikbaar.

Zondag: Lazy Sunday met jazz, spel en singer-songwriter

Zondag staat in het teken van ontspanning. Tijdens Lazy Sunday is er vermaak voor jong en oud. Vanaf 12.30 uur is de tobbedans baan open voor kinderen van de basisschool en is er een hindernissen parcours over het water. Intussen serveert het Oude Stadhuis een heerlijk (vaderdag) lunchbuffet (€ 30,- voor volwassenen, € 15,- voor kinderen).

Op muzikaal gebied is het ook genieten. Het Kees Oosterwijk Quintet (KOQ), een jazzband met internationale ervaring, brengt samen met zangeres Lucette Snellenburg een sfeervol middagconcert. Daarna sluit Dyde opnieuw af - dit keer met voltallige band - en zorgt voor een fijne popsound met ruimte voor dans én luistermomenten.

Montfoort aan het water

Het IJsselweekend wordt mogelijk gemaakt door talloze vrijwilligers en sponsoren die willen laten zien dat Montfoort een gezellig IJsselstadje is. De toegang is gratis, maar wie wil bijdragen kan ‘Vriend van het IJsselweekend’ worden voor € 100,- per jaar inclusief de fraaie IJsselweekend vlag. Of koop een diner- of bruncharrangement waarvan een deel ten goede komt aan de organisatie. Meer info en reserveringen: www.ijsselweekend.nl

Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Kolibrievlinder.
Help onze bestuivers de seizoenen door 17 uur geleden
Afbeelding
Foutje, bedankt 22 uur geleden
Afbeelding
Jeugd herovert klooster met lasergame-avond 16 mei, 18:00
Afbeelding
Moederdagconcert met Bach Collegium Wassenaar 16 mei, 15:00
Afbeelding
Sfeervolle 4 mei op Jozefschool 16 mei, 12:00
Afbeelding
Moet dit even kwijt 16 mei, 09:00
Afbeelding
Open huis bij de touwbaan 15 mei, 20:00
Afbeelding
Muziekhuis & The Sound festival 15 mei, 18:00