Afbeelding

Het weer was spelbreker dit duivenweekend

Door: Melissa Overbeek Algemeen

Afgelopen zaterdag stonden de duiven van De Zwaluw op 3 lossingsplaatsen in Frankrijk; in Arras, Chateauroux en Bordeaux. Deze laatste duiven zouden op vrijdag om 13.00 uur gelost worden. Vanwege het slechte weer in Frankrijk werd dit zondag om 13.00 uur. Ook de duiven van Arras en Chateauroux konden die zaterdag niet gelost worden, ook dat werd zondag. De duiven van Arras werden gelost om 10.00 uur bij een harde westzuidwestenwind. De afstand die de duiven moesten afleggen was ongeveer 260 km. Er deden 240 duiven van 14 liefhebbers mee. Het was weer de combinatie Overbeek-Rijsbergen die de overwinning binnensleepte. Een paar seconden voor de combinatie Wouters. Die kregen 9 duiven tegelijk (zij waren 2 t/m 9). De eerste duif haalde een gemiddelde snelheid van ruim 93 km. p.u. Veel duiven kwamen behoorlijk verregend thuis.

De volledige uitslag van Arras was als volgt:

1e Overbeek-Rijsbergen

2e Combinatie Wouters

3e Paul Houdijk

4e André Houdijk

5e Koning & Stekelenburg

6e Gert den Houdijker

7e Broekhuizen en zoon

8e W en R Groen

9e John van Miltenburg

10e Cor van der Laar

11e Paul Satink

12e Arno Buijs

De vlucht van Chateauroux ging op 1e Pinksterdag om 8.55 uur van start onder dezelfde weerscondities, alleen nam de wind ‘s middags alleen maar toe. We kregen een verrassende winnaar nl. de combinatie W & R Groen. Deze vader/zoon combinatie had de duiven goed dit weekend. Hun eerste duif tikte om 16.31 de aankomst-antenne aan. Deze duif heeft de 622 km in ruim 7 ½ uur afgelegd met een gemiddelde snelheid van ruim 81 km p.u. De laatste prijsduif deed er ¾ uur langer over. Er deden aan deze vlucht 12 deelnemers mee met 157 duiven.

De volledige uitslag van Chateauroux was:

1e W & R Groen

2e Combinatie Wouters

3e Gert den Houdijker

4e Paul Houdijk

5e Overbeek-Rijsbergen

6e Broekhuizen en zoon

7e Cor van der Laar

8e Paul Satink

9e John van Miltenburg

10e Arno Buijs

Donderdag a.s. korven we in voor de midfondvlucht Melun. Vrijdag is er een africhtingsvlucht voor de jonge duiven vanuit Roosendaal. Alles zaterdag los?

Arno Borst uit Benschop wint Bordeaux

De overnachtvlucht vanuit Bordeaux werd ook echt een overnachtvlucht. Bijna alle duiven hebben ergens op een huis of een schuur overnacht om bij het krieken van de ochtend de laatste kilometers af te leggen. Een enkeling vloog nog een stukje door in het donker. De duiven werden op zondag 8 juni om 13.00 uur gelost bij een matige westenwind. (zo laat, omdat ze “verplicht” moeten overnachten.) De eerste duif hier in de omgeving viel vanmorgen om 5.00 uur in Woerden. De eerste duif van De Zwaluw uit Oudewater was een duif van Arno Borst. Hij/zij landde om 8.26.50 uur in Benschop en behaalde daarmee de overwinning.

Op vrijdag werden 70 duiven ingekooid door 7 liefhebbers en alle liefhebbers hadden prijs. Rond 11.30 werd het concours gesloten, want de 24 prijsduiven waren thuis. 

De gehele uitslag is als volgt:

1e Arno Borst

2e Kees Cluistra

3e Peter van Schaik

4e Hans van Zuijlen

5e André Houdijk

6e Herman van Kats

7e Arno Buijs.

Volgende week is er voor de fond-liefhebbers de overnachtvlucht vanuit St. Vincent, ruim 1000 km.

Country Café
Deze week in Concordia 28 minuten geleden
Afbeelding
Oudewater zoekt talent voor spetterende Koningsdagshow: meld je nu aan 2 uur geleden
Afbeelding
Lijst van gevonden en vermiste dieren 3 uur geleden
Afbeelding
Bierges gewonnen door Broekhuizen en zoon 4 uur geleden
DVC Meisjes B1 onstuitbaar: dubbel kampioen.
DVC Meisjes B1 onstuitbaar: dubbel kampioen 6 uur geleden
Afbeelding
Voetbalverslagen + standen en voetbalprogramma 19 uur geleden
Alle verbinders en gerelateerde organisatoren.
Oudewater verdiept verbinding 21 uur geleden
Ties Witzier doet zijn verdedigende werk bij een aanval van Waterland.
De koek van het seizoen is op voor de rugby’ers van RFC Gouda 22 uur geleden