Afbeelding

Uitgestelde vlucht, nieuwe winnaar: Broekhuizen en zoon.

Door: Melissa Overbeek Algemeen

De duivenvlucht van afgelopen zaterdag werd vanwege het slechte weer rond Parijs (hagelstenen zo groot als pingpongballen) uitgesteld naar zondag. Alleen de duiven van Zuid-Holland moesten een nacht overstaan; bijna 30.000 duiven.

Op zondag werden de duiven in Pont-Saint-Maxence gelost om 07.15 uur bij een straffe noordoostenwind. Onderweg draaide de wind naar noordwest. Dit keer was de oostkant van de provincie in het voordeel. De vroegste duif viel dit keer in Lopik bij Broekhuizen en zoon, direct gevolgd door de combinatie Wouters.

De eerste duif haalde een snelheid van bijna 74 km per uur. Er deden 868 duiven van De Zwaluw mee aan het concours. Er deden 21 liefhebbers mee. De eerste duif landde om 11.51.46 uur op de klep in Lopik en de laatste prijsduif 40 minuten later.

De duiven hadden deze keer ook weer een zware opdracht. Nu zullen de coaches weer hun best moeten doen om de duiven in vorm te krijgen voor de volgende vlucht vanuit Pontoise, ook weer op donderdag inkooien.

De volledige uitslag was als volgt:

1e Broekhuizen en zoon

2e Combinatie Wouters

3e Gert den Houdijker

4e Overbeek-Rijsbergen

5e Houdijker en zoon

6e Wim en Roland Groen (1e in de B)

7e Chris Busscher

8e Andre Houdijk

9e Cor van der Laar

10e Paul Houdijk

11e John van Miltenburg

12e Arno Borst

13e Koning & Stekelenburg

14e Paul Satink

15e Peter van Schaik

16e Kees Cluistra

17e Arno Buijs

18e Hans van Alphen

Afbeelding
Derde editie Zomerkerk BIJ-Johannes in Montfoort 5 uur geleden
Afbeelding
Koffie en rondleidingen in Grote Kerk 9 uur geleden
Afbeelding
Uitslag Jeugd NFM Finale 11 uur geleden
Afbeelding
Rustig duivenweekend 14 uur geleden
Afbeelding
Wat als je kind uit het systeem valt? 2 aug, 10:00
Afbeelding
De romantiek van zomerse nachten 1 aug, 18:00
Jeannette in haar atelier.
Wie oh die... Jeannette Huizenga 1 aug, 12:00
Afbeelding
Nederlands records op Jeugd HK 31 jul, 18:00