
Ludieke onthulling mozaïekbank in Waarder
Door: Wim Klever AlgemeenZaterdag 3 mei is de tweede mozaïekbank in Waarder onthuld. Hij is geplaatst in de voortuin bij het Amadeushuis, duidelijk zichtbaar vanaf de doorgaande weg. Ook is een nieuwe duofiets onthuld.
De zon deed goed zijn best om het kleurige geheel met ballonnen en al op te fleuren. Velen waren gekomen om de onthullingen bij te wonen. Natuurlijk waren er eerst de toespraken, door Bianca van Rijn - Wolswijk (de drijvende kracht achter de bank en werkzaam bij het Amadeushuis), Anneke van Holstein (locatiemanager Amadeushuis) en burgemeester Michiel Grauss. Alle sponsoren werden bedankt, en dat waren er nogal wat. Zonder donaties was dit niet mogelijk, waar een kleine gemeenschap groot in is!
Er is bijna vijf maanden door zeven dames aan de bank gewerkt, maar drie of vier daarvan hebben daadwerkelijk geplakt. Het was een hele grote klus, vertelde Bianca. De bank werd na alle toespraken achter op een tractor gebracht door de familie Kom, die ook de ruimte beschikbaar stelde waar hij is gemaakt. Hij werd vakkundig op de millimeter af op zijn plek gezet. Precisiewerk, de bank weegt namelijk 1.600 kilo. Toen was het moment daar. Met een luide knal werd de bank onthuld door de burgemeester en drie bewoners. Het thema van de bank is ‘Muziek Verbindt’. In het Amadeushuis wonen ouderen met dementie. Het Amadeushuis vindt muziek belangrijk omdat muziek een van de laatste dingen is die het brein loslaat.
De duofiets is ook door sponsors geschonken aan het Amadeushuis en is onthuld door Gerda van Delzen. Daar zullen vele kilometers mee gereden worden, dat is wel duidelijk.
Aansluitend op de onthullingen is er een klein feestje georganiseerd met een terras en, hoe kan het ook anders, livemuziek!
















