
Barcelona weer gewonnen door Verhey en zoon
AlgemeenAfgelopen weekend hadden de duivencoaches aan vier duivenvluchten kunnen deelnemen. Bijna alle coaches hebben zich gespecialiseerd in één of een aantal onderdelen. Er zijn korte vluchten voor oude duiven, lange vluchten voor oude duiven, overnachtvluchten voor oude duiven, spelen met de jonge duiven. Voor eenieder wat wils. Iedere categorie kent een speciaal soort duiven (is in de atletiek ook zo). Dit weekend was er voor iedere coach wel wat te doen.
Op vrijdagmorgen gingen de duiven van Barcelona (1.200 km) al om 07.30 uur los bij een westzuidwesten wind. Men verwachtte de duiven al in de nacht. Wat bleek? De eerste duiven vielen inderdaad rond 22.00 uur. Van PV De Zwaluw werd de eerste duif geklokt iets over tweeën, ook midden in de nacht. Deze duif was van Vader en zoon Verhey uit Lopik. Het wonderbaarlijke aan deze duif is dat ze vorig jaar ook in de nacht viel en goed was voor de 18e Nationaal Barcelona. Dit jaar heeft ze waarschijnlijk de 10e prijs Nationaal gewonnen. Een duivin die haar gewicht in goud waard is. Ja het is een vrouwtje.
De volledige uitslag van onze vereniging was:
1e Verhey en zoon
2e Peter van Schaik
3e Gerrit Tuls
4e Arno Buijs
Cahors gewonnen door Arno Borst
Op vrijdag werden ook de overnacht fond-duiven gelost in Cahors om 13.00 uur. Ook deze duiven profiteerden van de zuidwestenwind. Ook hier waren nachtelijke aankomsten. De eerste duif van De Zwaluw viel om 07.01 bij Arno Borst in Benschop. Om 10.00 uur waren hier de prijzen verdiend.
Pontoise prooi voor Combinatie Wouters
Op zaterdag werden, ondanks de storm, de oude duiven gelost om 11.00 uur in Pontoise. Ook hier werden hoge snelheden verwacht. De afstand hier was 380 km. De eerste duif viel hier bij de Combinatie Wouters om 14.07 uur. Deze duif haalde een gemiddelde snelheid van bijna 123 km per uur. Heel veel duiven lieten zich te ver meevoeren met de wind en moesten tegen de wind in terug naar hun hok. Dit was een hels karwei. In 20 minuten waren de prijzen verdiend.
De uitslag van Pontoise is als volgt:
1e Combinatie Wouters
2e Gert den Houdijker
3e Paul Houdijk
4e Cor van der Laar
5e Houdijker en Zoon
6e D. Pellegrom (1 in de B)
7e Gijsbert Broekhuizen
8e Koning /Stekelenburg
9e Paul Satink
10e Chris Busscher
11e John van Miltenburg
12e Overbeek-Rijsbergen
13e Wim en Roland Groen
14e Ferry Arreman
Gert den Houdijker wint eerste jonge duiven vanuit Duffel
Ook kregen de jonge duiven de eerste vlucht voor hun kiezen. Ze zouden op zaterdag gelost worden, maar deze vlucht werd uitgesteld vanwege de harde wind. “Dan zouden ze er in Friesland achter komen dat ze te ver gevlogen waren”, zei een liefhebber van de vereniging. Op zondagmorgen gingen daar in Duffel (130 km) de deuren van de duivenwagens open. De duiven hadden ook deels windje mee. De eerste duif van Gert den Houdijker haalde ruim 100 km per uur. Er waren bijna 1.000 duiven in concours.
De uitslag was;
1e Gert den Houdijker
2e Overbeek-Rijsbergen
3e Nico Kool (1e in de B)
4e Koning/Stekelenburg
5e Chris Busscher
6e André Houdijk
7e Combinatie Wouters
8e Paul Houdijk
9e Cees Spelt
10e Gijsbert Broekhuizen
11e Cor van der Laar
12e Wim en Roland Groen
13e Paul Satink
14e Hans van Zuijlen
15e John van Miltenburg
16e Wim Straver
17e Herman van Kats
18e Hans van Alphen















