Afgelopen vrijdag kreeg Yuverta internationaal bezoek.
Afgelopen vrijdag kreeg Yuverta internationaal bezoek. Foto: PR

Internationaal bezoek bij Yuverta Montfoort

Door: Sjoukje Dijkstra Algemeen

Yuverta vmbo Montfoort kreeg vrijdag bijzonder bezoek: een groep schooldirecteuren en onderwijscoördinatoren uit Argentinië en Venezuela kwam langs om inspiratie op te doen voor het onderwijs in hun eigen land. Hun reis door Europa voerde hen langs scholen in Spanje, Finland en Nederland. De keuze voor Yuverta was bewust: de manier waarop praktijkvakken en projectmatig werken in het onderwijs waren verweven, sprak hen bijzonder aan.

De internationale gasten kregen een rondleiding door de school van een docente én van Renzo, leerling uit leerjaar 4. Ondanks zijn examentijd vond hij het leuk om de bezoekers te ontvangen. “Ik sprak ook wel een beetje Spaans en kon de gesprekken aardig volgen, maar ik was blij dat ik de rondleiding in het Engels kon doen”, vertelde hij trots.

De bezoekers waren onder de indruk van de veelzijdigheid aan praktijkvakken die Yuverta aanbood, zoals koken, techniek, dierverzorging en de kas. Bij het vak bloem & design bewonderden ze de creatieve werkstukken die door de school hingen. “In Venezuela zag het onderwijs er heel anders uit. Wij hadden pas praktijkvakken als leerlingen 17 of 18 jaar waren”, vertelde een van de Venezolaanse gasten.

Wat hen daarnaast opviel, was de zelfstandigheid van de leerlingen en de vrijheid die ze kregen bij het vak Prestatietijd. In deze lessen werkten leerlingen zelfstandig aan projecten in verschillende praktijklokalen. Ook de aandacht voor zorgvuldig materiaalgebruik, hygiëne en duurzaamheid maakten indruk.

Er werden volop foto’s genomen en aantekeningen gemaakt. Vol nieuwe ideeën en inspiratie verlieten de bezoekers de school, mét een uitnodiging voor Yuverta om vooral eens een kijkje te komen nemen in Zuid-Amerika.

Afbeelding
Klaverjasavond 5 uur geleden
Foto: Een zelfportret met het kenmerkende ijsvogeltje en camera erin verwerkt.
Wie oh die: Hans van den Hoven 7 uur geleden
Afbeelding
Wandel mee en ga fit de zomer door 13 uur geleden
Afbeelding
Herdenken 10 mei, 10:00
Afbeelding
Als het golft dan golft het goed. Niet te stuiten, niet te sturen 9 mei, 18:00
Afbeelding
Informatiebijeenkomsten over energieopslag: ‘zien is geloven’ 9 mei, 15:00
Afbeelding
Linschotense scout Kylian beleeft bijzondere Dodenherdenking op de Dam 9 mei, 14:00
Vervangend beheerder Debbie Splinter bij een klok met Cupido en Venus.
Dag van het Kasteel in Museum Paulina Bisdom van Vliet 9 mei, 10:00