Afbeelding

Uit de gemeenteraad Oudewater

Door: Otto Beaujon Algemeen

Otto Beaujon

Het resultaat uit de jaarlijkse extra lange gemeenteraadsvergadering (vanwege de jaarrekening 2023, de voorjaarsnota 2024 en de kadernota 2025), naast alle overige bespreekpunten (tussendoor behalve koffie ook een broodje) leverde een paar tastbare resultaten op.

RES

Een onderwerp waar de gemeente voorlopig vooruit kan, is de RES (regionale energie-strategie), de discussie met de provincie hoeveel elektriciteit Oudewater straks moet gaan leveren en waar de zonneweiden en windmolens moeten komen. Als de gemeente zelf onvoldoende gebieden aanwijst (bijvoorbeeld vanwege weidevogels) dan kan de provincie de gemeente overrulen met een zogenaamd projectbesluit. Zo ver zal het nog even niet komen; de plannen om de grote windmolens langs de zuidelijke gemeentegrens (met Polsbroek, gemeente Lopik) te projecteren lijken voorlopig voldoende bemoedigend voor de provincie om de gemeente toe te staan op dit patroon voort te borduren.

Bouwplannen

De bouwplannen voor het Oranjepark II lijken met de schoenlepel in de ruimte tussen De Wulverhorst en de prinsessenbuurt gewigd te zijn: is daar wel voldoende ruimte voor vijftig woningen, hun straten en stoepen en hun parkeerplaatsen? Het is een ambitieus project dat de initiatiefnemers (de Woningraat) nog de nodige hoofdbrekens zal kosten, vermoeden wij, en nog wel eens vaker de raad doen komen bezoeken.

Afbeelding
Ervaar Oudewater in volle breedte 58 minuten geleden
Afbeelding
Nieuw in de bibliotheek Montfoort: 3 uur geleden
Afbeelding
Als de weg belangrijker wordt dan het doel 7 uur geleden
Lokvloeistof met hoornaar (foto's van Han Buijze).
Vierde nest Aziatische hoornaar in Linschoten verwijderd 22 uur geleden
(Foto: Pleun Harzing).
Lara zoekt hulp gisteren
Afbeelding
Natuurwerkdag op De Snip 18 okt, 10:00
Afbeelding
Nest met Aziatische hoornaars verwijderd 17 okt, 17:00
Van Huyse Makelaars, Martine de Keizer
VanHuyse is Impactvolle Makelaar van het Jaar 2026 17 okt, 13:00