Veel belangstelling voor de feestelijke onthulling.
Veel belangstelling voor de feestelijke onthulling. Foto: Anneke Streefkerk

‘De Pelikaan’ draagt vanaf nu bij aan het straatbeeld van Haastrecht

Door: Mireille van der Ham Algemeen

Mireille van der Ham

Haastrecht was zaterdag 6 juli in grote getalen bij elkaar gekomen om getuigen te zijn van de onthulling van het watervliegtuig. Vanaf nu is de prachtig opgeknapte Pelikaan te bewonderen op zijn prominente plek boven het water van de hofvijver bij cultureel centrum Concordia.

Sponsors

Initiatiefnemers Rob van Zuijlen en Frank Smit bedachten twee jaar geleden dat de bekendste attractie van speeltuin De Kleine Betuwe niet verloren mocht gaan. Dankzij het bijzondere jeugdsentiment dat de Pelikaan bij vele mensen oproept waren belangstellenden vanuit alle hoeken bereid het bedrag dat nodig was om het watervliegtuig weer volledig op te knappen met elkaar te sponsoren. Zaterdag 6 juli was het zover, het toch wel grote moment waar veel mensen naar uitgekeken hebben.

Spectaculaire onthulling

Eerder liet Rob van Zuijlen, gastheer van Grand Café Concordia, weten dat het een spectaculaire onthulling zou worden en hij hield zijn woord. Er werd geopend met een showband, waarna Rob naar voren kwam, gevolgd door een steward en een aantal stewardessen die gebakjes uitdeelden. Rob hield een speech en bedankte daarbij nadrukkelijk alle sponsoren, bedrijven en medewerkers die geholpen hebben om het renoveren en plaatsen van de Pelikaan mogelijk te maken.

Rob Andes van de Historische vereniging nam het publiek mee in de geschiedenis van de Pelikaan en overhandigde Rob van Zuijlen een cheque van € 450 (het aantal leden dat de Historische vereniging rijk is)

De officiële onthulling werd door burgemeester Hans Beenakker en mevrouw Bolk, de weduwe van de eigenaar van voormalig speeltuin De Kleine Betuwe, voltrokken door een druk op de knop, gevolgd door confettikanonnen.

De harde wind zorgde ervoor dat er wat kleine aanpassingen nodig waren voor de onthulling, maar gelukkig was het droog! Een magisch moment ondersteund door toepasselijke muziek toen het zeil door een kraan van de Pelikaan gehaald werd. Heel veel blije gezichten van mensen die vanwege de mooie herinneringen aan de attractie het watervliegtuigje een warm hart toedragen.

Rob van Zuijlen bedankte iedereen voor hun bijdrage.
Het publiek genoot van de manier waarop het watervliegtuig onthuld werd.
Burgemeester Beenakker en Mevrouw Bolkvoltrokken de onthulling met een druk op de knop.
Amarin en Veerle
Jonge klimaatraad inspireert 3 uur geleden
Afbeelding
Luister naar het verhaal van Museum Bisdom van Vliet vanaf een bankje in de Overtuin 8 uur geleden
bomen op de kade
Nieuwe kademuur 13 uur geleden
Cees Reichard heeft al heel wat kilometers gefietst op zijn fiets, zónder ondersteuning.
Cees (80) fietste volledig op eigen kracht het IJsselmeer rond 9 aug, 18:00
Voorkant
Briefkaart 9 aug, 12:00
Jorien Baas (foto: Dutch Hikes).
Rian en Joriene Baas moeten genoegen nemen met NFM-zilver 8 aug, 18:00
Afbeelding
Doelenplein wordt iedere maandag een sportieve ontmoetingsplek 8 aug, 13:00
Afbeelding
Scootmobielclub Oudewater 8 aug, 10:00