De knikkerbanen tijdens de Koningsspelen.
De knikkerbanen tijdens de Koningsspelen. Foto: Margreet Nagtegaal

Knikkeren en Koningsspelen

Algemeen

Margreet Nagtegaal

Vorige week, in aanloop naar Koningsdag waren in Oudewater de Koningsspelen. Woensdag voor de onderbouw verliep erg nat. De Koningsspelen moesten die dag helaas worden gestaakt. Op vrijdag waren de weersomstandigheden perfect voor een dag sport en spel buiten. Ook het NK knikkeren kon geheel volgens plan worden afgewerkt.

Wat was het jammer voor de onderbouw dat door de heftige regenbuien de Koningsspelen moesten worden gestaakt. Halsoverkop werden ouders opgebeld om hun kinderen op te halen van de sportvelden of werd er op school opvang geregeld. Het was echt een teleurstelling zowel voor de organisatie als voor de kinderen en scholen.

Op vrijdag was het prima weer om het hele programma af te werken. De sfeer op de sportvelden bij de YellowBellies was prima. Iedereen had er zin in en het kleurde toepasselijk behoorlijk oranje. Overal waar je keek op de sportvelden zag je groepjes kinderen allerlei sporten uitoefenen. Met van grote pijl-en-boogattributen inclusief helm, tot tennisracket en judomat. Alle sportaanbieders hadden er echt iets leuks van gemaakt. De kinderen hadden een leuke dag.

Het NK Knikkeren levert veel finalisten op

Afgelopen vrijdag zijn de voorrondes van het NK Knikkeren weer van start gegaan in Oudewater als onderdeel van de Koningsspelen. Bij het NK Knikkeren waren zo’n vijftien knikkerbanen beschikbaar om de strijd onderling aan te gaan. De dames van het NK Knikkeren, Isis, en van de sponsor Unive, Jellie, waren van ver gekomen, zelfs uit Groningen, om alles goed te regelen en om te controleren of er volgens de regels werd geknikkerd. In zeven rondes werd er in elke ronde met zeventig kinderen geknikkerd. Veel kinderen gingen fanatiek de strijd aan met elkaar. Een enkeling vond het saai. Dat kan ook natuurlijk. Voor veel toeschouwers was het een herbeleven van vroeger jaren. De sfeer bij de knikkerbanen was gezellig. Uiteindelijk kwamen er 21 finalisten uit de strijd die worden uitgenodigd om in Ouwehands dierenpark met de finale mee te doen. De organisatie van het NK Knikkeren kijkt terug op een geslaagde dag, waarbij kinderen samen actief zijn geweest. “Want van buitenspelen, komt buitensporten. De kinderen hadden goed getraind op school en er werd fanatiek gespeeld!” Aldus Isis van het NK Knikkeren. Een mooie combi met alle sporten van de Koningsspelen.

Vervangend beheerder Debbie Splinter bij een klok met Cupido en Venus.
Dag van het Kasteel in Museum Paulina Bisdom van Vliet 1 uur geleden
Foto: Nick is klaar voor Moederdag!
Sportieve Moederdag bij FitFever 2 uur geleden
Afbeelding
Huys & Cadeau opent bij Hubo Haastrecht 15 uur geleden
Nederland, Eindhoven, 2 september 2015
Wim Daniels, auteur

Alle rechten voorbehouden/ All Rights reserved
foto: Merlijn Doomernik
Wim Daniëls brengt de vakantie naar Montfoort 17 uur geleden
Foto’s van Hans van den Hoven.
Knopenbad trapt 65-jarig jubileum af: drukte bij zonnige opening 20 uur geleden
Afbeelding
Echtpaar Anbergen 60 jaar getrouwd 23 uur geleden
Afbeelding
Stoelendans 8 mei, 09:00
Afbeelding
Henny van den IJssel 25 jaar bij de PLUS 7 mei, 20:00