Halloweenfeest in Haastrecht.
Halloweenfeest in Haastrecht.

Burgerinitiatieven belangrijk, zeker nu de dagen korter zijn

Door: Mireille van der Ham Algemeen

Mireille van der Ham

Halloweenfeest in Haastrecht, een bingo of spelmiddag voor senioren, aanschuiftafels bij mensen thuis of een ‘Bruisavond voor Meer Groen in de buurt’. Allemaal initiatieven om elkaar te ontmoeten. Een mooi initiatief van de inwoners om vanuit een buurt of dorp iets leuks met elkaar te doen. Voor veel mensen, zeker nu de dagen korter worden en we meer binnen zijn, belangrijk en mooi zijn.

Burgerinitiatieven Krimpenerwaard

Bovenstaande organisaties kregen een financiële bijdrage vanuit het project Burgerinitiatieven Krimpenerwaard. Deze bijdrage maakte het mogelijk een ruimte of spullen te horen voor de activiteit.

In Haastrecht en Lekkerkerk organiseerden vrijwilligers Halloweenfeesten voor het dorp waarbij speurtochten werden uitgezet en kinderen werden geschminkt. In Schoonhoven was er een ‘Bruisavond’ om inwoners te laten brainstormen over wat ze zelf kunnen doen aan groen in de eigen buurt en stad. In Krimpen a/d Lek is een spelmiddag opgezet waarbij inwoners elkaar wekelijks kunnen ontmoeten.

De werkgroep Burgerinitiatieven probeert inwoners te stimuleren om iets moois te organiseren. Met geld maar ook eventueel met advies.

Ontmoetingen

Inge Bonhof heeft de leiding over de werkgroep Burgerinitiatieven bij Welzijn Krimpenerwaard. Enthousiast vertelt zij; “Sinds de start aan het begin van dit jaar zijn er bijna 30 aanvragen ingediend voor een buurt of wijk met de bedoeling om elkaar te ontmoeten en/of samen iets doen”. Inge zag al diverse mooie initiatieven voorbij komen en is benieuwd naar wat er nog meer leeft. “Mooi om te zien hoe inwoners zelf actief zijn voor de leefbaarheid in hun wijk of dorp”. Als voorbeeld noemt Inge nog de Zomerse Buurttafels in Lekkerkerk, waar enthousiaste vrijwilligers in de zomermaand een aantal eettafels hebben georganiseerd waar mensen met elkaar konden eten. Vanwege het succes krijgt dit mogelijk een vervolg in de decembermaand. “Dat soort ontmoetingen zijn mooi en zijn ook in de herfst- en wintermaanden van belang”. Hierop vult Inge nog aan; “Er zijn vast nog meer ideeën. Er is nog voldoende geld dus nieuwe initiatieven zijn zeker welkom zowel voor dit jaar als voor het nieuwe jaar!”

Meer informatie

Op de website www.welzijnkrimpenerwaard.com is meer informatie te vinden over het project burgerinitiatieven, de ‘spelregels’ en een eenvoudig aanvraagformulier.

Voor vragen of advies kunt u eveneens bij Welzijn Krimpenerwaard terecht. Zo dragen we met elkaar bij aan een mooie leefbare buurt!

Afbeelding
Spelmiddag in Krimpen a/d Lek
Cees Reichard heeft al heel wat kilometers gefietst op zijn fiets, zónder ondersteuning.
Cees (80) fietste volledig op eigen kracht het IJsselmeer rond 10 uur geleden
Voorkant
Briefkaart 16 uur geleden
Jorien Baas (foto: Dutch Hikes).
Rian en Joriene Baas moeten genoegen nemen met NFM-zilver 8 aug, 18:00
Afbeelding
Doelenplein wordt iedere maandag een sportieve ontmoetingsplek 8 aug, 13:00
Afbeelding
Scootmobielclub Oudewater 8 aug, 10:00
Marc en Frank Gerards zullen niet snel opgeven: "Dat is geen optie"
Boeren uit Montfoort laten van zich horen 7 aug, 20:00
Afbeelding
Zaterdagmiddagconcert Grote Kerk 7 aug, 15:00
Afbeelding
Vijftigste Montfoort Open belooft een feestweek vol toptennis en gezelligheid 7 aug, 10:00