Mariska met haar zelfgemaakte tuinbank.
Mariska met haar zelfgemaakte tuinbank. Foto: Mireille van der Ham

Mariska uit Vlist mozaïekt haar eigen social sofa

Door: Mireille van der Ham Algemeen

Mireille van der Ham

Geïnspireerd door de Social sofa in Papekop maakte Mariska Straver uit Vlist haar eigen sofa met mozaïeksteentjes. Een jaar lang heeft zij, met haar woonkamer als werkplaats, heel wat uurtjes werk in haar hobbyproject gestoken. Het eindresultaat is een prachtige vrolijke en vooral kleurrijke bank, waar Mariska erg trots op is.

Social sofa

De 44-jarige Mariska Straver is geboren en getogen in Haastrecht en sinds achttien jaar woonachtig in het mooie Vlist. Tijdens een workshop met haar collega’s maakte Mariska een dienblad met mozaïeksteentjes. Omdat de Social sofa in Papekop haar interesse wekte verdiepte Mariska zich in het zelf ontwerpen en mozaïeken van zo’n sofa.

Karin Bruers bedacht de Social sofa, waar er inmiddels al heel veel van te vinden zijn door heel Nederland. De banken zijn gemaakt van beton en bedoeld om mensen samen te brengen. In eerste instantie door het maken van de bank: “mozaïek de sofa samen en je maakt vrienden voor het leven.” En uiteindelijk door het gebruiken van de bank.

Omdat een betonnen bank moeilijk te verplaatsen is zocht Mariska naar ander materiaal. Voor haar hobbyproject gebruikte zij een bank van polypropyleen. Een jaar lang werkte Mariska in haar vrije tijd aan de sofa. Het resultaat staat inmiddels in haar voortuin te pronken.

Halloween

Mariska heeft haar ideeën op de bank losgelaten en zelf alle figuren getekend, zodat zij ze met veel knip- en plakwerk de figuren op de sofa kon verwerken. “Op de voorkant heb ik allerlei dieren gemaakt, zowel land-, lucht- als waterdieren. Ik ben gek op alles wat met Halloween te maken heeft, dus er moest een zijkant met Halloween komen; een spookhuis en pompoenen. De andere zijkant heb ik gebruikt om een kasteel met jonkvrouwen en ridders op te maken en op de achterkant een Keltische knoop en een zeezicht met een zeemeermin.”

Van kinds af aan is Mariska al druk met verschillende creatieve bezigheden. Op de vraag of zij nu van plan is meer met mozaïeken te gaan doen, antwoord zij: “Ik heb nog wat steentjes over, daar wil ik nog een klomp en een etagère mee mozaïeken. Maar je moet de spullen die je gemaakt hebt ook allemaal weer kwijt kunnen, dus ik denk dat ik het daarbij laat.” Mariska kan in ieder geval genieten van haar schitterende sofa.

De zijkant met Mariska haar favoriete thema: Halloween.
Al enige tijd is Coby inmiddels bezig aan de bank die de Vrienden van De Wulverhorst hebben bedacht.
De achtste bank 1 uur geleden
De scheidende wethouders: Pascal van der Hek, Wisja Pannekoek en Ria Boere.
Drie wethouders nemen afscheid in de Krimpenerwaard 3 uur geleden
Atelier Natuurschatten met kopers.
Koopjesmarkt in Haastrecht 5 uur geleden
Roekoe
PV De Zwaluw 6 uur geleden
Hoepelen
Geen zomercarnaval maar tropisch carnaval 8 uur geleden
De meiden van VVL MO17, meiden onder zeventien, lopen er weer helemaal tiptop bij.
VVL MO17 straalt in nieuwe outfit 10 uur geleden
Teddy de Voogt met haar pony Centannial Lorenzo
West Stichtse Ruiters boeken goede resultaten op regiokampioenschappen 11 uur geleden
Volle kades, veel gezelligheid.
IJsselweekend beleeft memorabele lustrumeditie 12 uur geleden