
‘Vernieuwde’ Haastrechtloop geen half werk
AlgemeenMireille van der Ham
Het was wederom goed warm, vrijdag 16 juni, de dag waarop de Haastrechtloop voor de elfde keer georganiseerd werd. Dit keer met een nieuw bestuur, al was daar voor de ruim 200 lopers weinig van te merken. Lopers en organisatie kijken terug op een zeer geslaagd evenement.
Organisatie
Vorig jaar gaf organisator Erwin van der Ham aan het wel goed te vinden. Hij had de Haastrechtloop tien jaar op zijn naam staan en hoopte de organisatie aan een nieuwe generatie te kunnen overdragen. Een groepje van vijf, ervaren in de hardloopwereld, stond zonder te aarzelen klaar om deze loop niet verloren te laten gaan. Ivo, Cindy, Tes, Corina en Monique liepen zelf al meer dan eens met de Haastrechtloop mee. Met Erwin achter de schermen om hen op weg te helpen maakten zij er weer een prachtige dag van, voor zowel de jeugd als de volwassen lopers.
Meester Dennis kidsrun
Na een korte warming up vanwege de hoge temperatuur met mascotte Lexie, gaf sponsor Meester Dennis om 16.00 uur het startschot. Ongeveer vijftig kinderen lieten zich niet weerhouden door het warme weer. Vol energie gaven zij alles wat ze in huis hadden. Gelukkig was er op meerdere plekken voor verkoeling gezorgd, door middel van tuinsproeiers. Vanaf het Concordiaplein liepen zij een parcours van één kilometer, waarbij zij onderweg opgewacht werden door Lexie voor een high five. De kinderen werden beloond met een gave medaille en een heerlijk verkoelend ijsje van Fraciolato. Verder kregen zij een bidon van De Regiobank en was er water en fruit gesponsord door Coop Haastrecht.
Parcoursrecord
In de avond klonk eerst het startschot voor de lopers van de vijf kilometer, al snel gevolgd door de tien kilometer renners. Deelnemer Flo van der Vlist liep voor de loop al met het plan in zijn hoofd om het parcoursrecord op de tien kilometer, dat in 2014 gelopen was, te verbeteren. Ondanks de hoge temperaturen slaagde de Vlisternaar erin het record met een seconde te verbeteren; 33.23 minuten. Flo kreeg na zes kilometer gas erop last van de hitte naar eigen zeggen, maar toeschouwers konden zien dat hij de andere lopers een behoorlijk eind achter zich liet.
Daphne Lamboo uit Gouda kreeg de medaille voor snelste vrouw op de tien kilometer, ook zij verbeterde het parcoursrecord dat al op haar naam stond. Op de 5 kilometer haalden Ruben Luijt uit Rotterdam bij de heren en Anne Stellaard uit Houten bij de vrouwen de eerste plaats.
Nagenieten
Het nieuwe bestuur kijkt terug op een ‘topdag’. “Gelukkig is alles goed verlopen en de samenwerking was fantastisch!”
Alles was tot in de puntjes geregeld. De sfeer zat er goed in, mede dankzij de muzikale begeleiding van de dj.
Het krijgen van verkeersregelaars bleek een uitdaging, maar vrijwilliger Adrie Bakker zorgde ervoor dat het ook dit jaar weer in orde kwam. Geweldig dat een mooi evenement in een dorp als Haastrecht overeind blijft.



















