Afbeelding
Foto: pr

40ste editie Tentdagen Linschoten

Algemeen

Hanneke Stoof

9, 10 en 11 augustus staan in het teken van de ‘tentdagen’ in Linschoten. Drie dagen lang zijn alle basisschoolkinderen van Linschoten welkom in de grote tent in het weiland tegenover de brandweergarage aan de Van Rietlaan. De avonden zijn er voor de hele familie.

Merlijn Verhoeff is voor het tweede jaar betrokken bij de organisatie van de tentdagen. Hij zit in het ‘tentteam’, samen met zeven anderen. Sinds acht jaar woont Merlijn met zijn gezin in Linschoten. Zijn dochters gingen al eerder naar de tentdagen. Merlijn is leraar op een basisschool in Bodegraven. Dat hij graag met kinderen werkt blijkt wel uit het feit dat hij van baan veranderd is en de opleiding tot leraar gevolgd heeft. Sinds drie jaar staat hij voor de klas. Dat zal dan ook een van de redenen zijn dat hij door het kernteam is gevraagd om mee te helpen met de tentdagen.

Kosten

“Het is een interkerkelijk kernteam vanuit vier verschillende kerken” legt Merlijn uit. “Wij werken met ongeveer vijftig vrijwilligers samen.” Dit jaar is het de veertigste editie. De tentdagen zijn gestart door o.a. het echtpaar De Lange, vanuit de Hervormde Kerk. Zij wilden kinderen een paar leuke dagen bezorgen en over het geloof vertellen. De Hervormde Kerk draagt de kosten ofschoon er wel om een vrijwillige bijdrage aan ouders gevraagd zal worden.

Tel maar mee

Het thema dit jaar is: ‘Tel maar mee’. “Elk jaar is er een thema dat landelijkbepaald wordt door de HGJB”, vertelt Merlijn. “Zij brengen een draaiboek uit en wij gieten er een Linschotens sausje over.”

“De ochtenden beginnen we met een Bijbelverhaal,” vertelt Merlijn, “De middagen bestaan uit de vossenjacht op woensdag, op donderdag een speurtocht door het dorp en op vrijdag oud-Hollandse spelletjes en een springkussen. De kinderen kunnen dan naar hartenlust spelen.”

Uiteraard zijn de tentdagen voor alle kinderen van Linschoten vanaf 4 jaar, dus voor iedere gezindte. De kinderen kunnen aangemeld worden via een QR-code.

Avondprogramma

Op woensdagavond is er bingo, op donderdagavond volleybal voor tieners en ouderen en de tentdagen worden op vrijdagavond afgesloten met een gezamenlijke BBQ. Iedereen is welkom.

Afbeelding
Merlijn Verhoeff.
Nederland, Eindhoven, 2 september 2015
Wim Daniels, auteur

Alle rechten voorbehouden/ All Rights reserved
foto: Merlijn Doomernik
Wim Daniëls brengt de vakantie naar Montfoort 12 minuten geleden
Foto’s van Hans van den Hoven.
Knopenbad trapt 65-jarig jubileum af: drukte bij zonnige opening 3 uur geleden
Afbeelding
Echtpaar Anbergen 60 jaar getrouwd 6 uur geleden
Afbeelding
Stoelendans 9 uur geleden
Afbeelding
Henny van den IJssel 25 jaar bij de PLUS 22 uur geleden
Vanaf links: Michel van den Hadelkamp, Joost van Vliet, Marja Knotters, 
Jozef Wilmot Klink en Ben Pannekoek.
BMM Band woensdag 13 mei (avond voor Hemelvaart) weer in St Joseph in Montfoort! gisteren
Afbeelding
Lijst van gevonden en vermiste dieren 7 mei, 12:00
Afbeelding
Alzheimer Café Oudewater 7 mei, 09:00