De Dependance van Linquenda aan de Korte Havenstraatmet vrijwilligers Ria (re) en Gerda.
De Dependance van Linquenda aan de Korte Havenstraatmet vrijwilligers Ria (re) en Gerda. Foto: Margreet Nagtegaal

Pop-upwinkel Linquenda in centrum Oudewater

Door: Margreet Nagtegaal Algemeen

Margreet Nagtegaal

Op woensdag 5 juli opende Stichting Linquenda een tweede winkel in het centrum van Oudewater. Naast de locatie aan de Kastanjeweg zal deze pop-up winkel twee dagen per week geopend zijn. De OVO (Ondernemers Vereniging Oudewater) heeft Linquenda benaderd met de vraag om tijdens de zomermaanden juli en augustus een leeg winkelpand in te richten als winkel. Daarmee wordt het centrum van Oudewater aantrekkelijker voor toeristen en publiek. Op woensdag en vrijdag is De Dependence, zo is de pop-up winkel genoemd, aan de Korte Havenstraat 1a geopend van 10.00 tot 16.00 uur.

De OVO doet er veel aan om het winkelende publiek en de vele toeristen een gezellig bezoek aan het centrum van Oudewater te bezorgen. Omdat er momenteel veel winkelpanden leeg staan bedachten ze dat het goed zou zijn om in de zomermaanden ‘tijdelijk’ een pand te laten gebruiken. Met deze vraag werd Linquenda benaderd door hen. Bestuurslid Thirza Blankenburgh zegt daarover: “Daar moesten we natuurlijk wel even over nadenken. Het is enorm druk in de gewone winkel en we kunnen het werk daar amper aan. Maar toen we de vraag aan de groep vrijwilligers stelden waren er direct twee die enorm enthousiast waren over deze mogelijkheid.” De twee enthousiaste vrijwilligers gingen met het idee aan de slag en vonden al snel anderen die net zo enthousiast werden. “Binnen twee weken was het allemaal geregeld!” zegt Thirza. “Vrijwilligers werken nu extra dagen en er zijn er zelfs een paar bij gekomen speciaal voor de winkel in het centrum”.

Even shoppen tijdens de stadswandeling

In De Dependance vind je eenzelfde aanbod als aan de Kastanjeweg: kleding, huisdecoratie, boeken, speelgoed, serviesgoed en nog veel meer. In de pop-upwinkel is alles ruim opgesteld. De etalage is uitnodigend om even binnen te kijken. Tijdens de eerste verkoopdag werd er al goed verkocht. Twee dames verlieten het winkelpand met onder hun armen twee kussens en wat snuisterijen. “Ja, we zijn met een stadswandeling bezig,” zeiden ze lachend. “En we komen nog wel een keer terug hoor, ik word vaste klant hier want ik sta op een camping hier in de buurt!” Vrijwilligers Ria en Gerda runnen deze eerste dag de winkel. “Er komt van alles binnen lopen. Bootjesgasten, toeristen, bezoekers aan de markt, en gewoon uit nieuwsgierigheid.” Na de eerste verkoopdag moet er alweer bijgevuld worden. Je ziet de gaten op de stellingen. Maar dat maakt een bezoekje extra leuk, elke keer staan er andere dingen.

Thirza Blankenburgh noemt het een droom. “Het is enorm veel werk natuurlijk, maar een mooie uitdaging en daarmee wordt Linquenda nog meer bekend. De opbrengst is natuurlijk voor Roemenië. Dat blijft zo.” Het werk van Stichting Linquenda groeit enorm. Op de Kastanjeweg waar men goederen kan inleveren, komen er enorm veel spullen binnen. Er zijn steeds weer handen tekort. In De Dependance kunnen er trouwens geen goederen worden ingeleverd. Met deze pop-up winkel erbij kunnen ze meer vrijwilligers gebruiken. “Lijkt het u leuk om vrijwilliger te worden, kom eens een dagje meelopen, want het is ook gezellig”. Meld je in een van de winkels als je geïnteresseerd bent.

Nog even op een rijtje; Kastanjeweg 10 D, Oudewater, geopend op dinsdag, donderdag en zaterdag van 10.00 tot 15.00 uur;
De Dependance, Korte Havenstraat 1a, Oudewater, geopend op woensdag en vrijdag van 10.00 tot 16.00 uur.

Foto’s van Hans van den Hoven.
Knopenbad trapt 65-jarig jubileum af: drukte bij zonnige opening 1 uur geleden
Afbeelding
Echtpaar Anbergen 60 jaar getrouwd 4 uur geleden
Afbeelding
Stoelendans 7 uur geleden
Afbeelding
Henny van den IJssel 25 jaar bij de PLUS 20 uur geleden
Vanaf links: Michel van den Hadelkamp, Joost van Vliet, Marja Knotters, 
Jozef Wilmot Klink en Ben Pannekoek.
BMM Band woensdag 13 mei (avond voor Hemelvaart) weer in St Joseph in Montfoort! 22 uur geleden
Afbeelding
Lijst van gevonden en vermiste dieren 7 mei, 12:00
Afbeelding
Alzheimer Café Oudewater 7 mei, 09:00
Afbeelding
Deze week in Concordia 6 mei, 20:00