Afbeelding
Foto: pr

Jeugd SVO schaatst Elfstedentocht

Door: Ben Overbeek Algemeen

Afgelopen zaterdag werd op de Vechtsebanen de JeugdElfstedentocht verreden. Dit evenement werd georganiseerd door de schaatsverenigingen uit de regio Utrecht.

De ruim vijftig jeugdschaatsers van SVO stonden al vroeg te popelen om deze zware tocht tot een goed einde te brengen. Door flarden van mist werden de eerste meters in het donker van de Utrechtse ijshal afgelegd. Buiten moest er gekluund worden en onder bruggetjes door worden geschaatst. En bij het grote wak in het ijs moesten de kinderen opletten om niet in het water te belanden. Bij de stempelposten van de Friese steden mochten de kinderen een stempel op hun startkaart laten drukken. De stempelpost Leeuwarden en het befaamde bruggetje van Bartlehiem, beiden opgebouwd door SVO, ontbraken natuurlijk niet.

Tijdens de tocht was er alle tijd voor koek en zopie, konden schaafplekken en blauwe ogen worden geschminkt en zorgden een dweilorkest en een DJ voor veel gezelligheid. Kortom, alle ingrediënten voor het Friese schaatsevenement waren aanwezig.

Met steeds meer vertrouwen schaatsten de kinderen hun laatste rondjes ‘door het koude, Friese land’. En uiteindelijk kon na anderhalf uur ook de laatste stempel in Leeuwarden worden gehaald. Het felbegeerde Elfstedenkruisje werd met veel blijdschap in ontvangst genomen. Wat waren de kinderen trots.

Beats

Liene, Julie en Marit waren dolblij met hun prestatie en hadden na afloop zelfs nog energie over om mee te dansen met de beats van de DJ. Moe maar voldaan, bracht de bus de schaatsertjes weer naar Montfoort en Oudewater, waar voor velen nog een beker lekkere, warme chocolademelk met slagroom wachtte.

Kinderen die volgend jaar ook goed voorbereid willen meedoen aan de Elfstedentocht zijn van harte welkom bij het jeugdschaatsen van SVO. Geef je via jeugdschaatsen@svooudewater.nl op voor een proefles op 4 maart.

Afbeelding
Startzondag in Haastrecht: Wat hoor je als je luistert? 1 uur geleden
Afbeelding
Vele verenigingen zijn in actie tijdens de Grote Clubactie 16 uur geleden
Githa Oosterlee / v.l.n.r. Joop de Jong, Marijke de Jong, Jaap Wijn, Daniëlle Poot en Rob Roemers.
Gouds trio Change of Key begint aan 14e seizoen Country Café Concordia 18 uur geleden
Enthousiaste bewoners van de Liezeborgh met hun familie en overige vrijwilligers.
Rolstoeldriedaagse brengt vrolijkheid door Haastrecht 21 uur geleden
Het woonhuis dat eerst op de locatie stond. Het was een dubbel woonhuis waar in de rechterhelft hun grootvader met elf kinderen woonde.
Transportbedrijf L.A. Verkleij B.V. viert 125-jarig bestaan gisteren
De Vlisterzangers, het G-Orkest Lekkerkerk en special guest Adje treden voor u op tijdens het bijzondere G-Concert.
G-Festival en G-Concert brengen inclusief feest naar Haastrecht 25 sep, 09:00
Afbeelding
De IJsselbode is met spoed opzoek naar bezorger voor Montfoort 24 sep, 20:00
Twan steeplebalk gemaakt door fotootjes.sterrehoutzager
Goudena wint zilver & brons 24 sep, 19:00