
Drie keer zestig jaar getrouwd in één familie
Door: Sjoukje Dijkstra AlgemeenEen bijzondere familiefoto tijdens een feestelijke bijeenkomst op 8 juni. Op de foto staan drie echtparen uit dezelfde familie die allemaal hun 60-jarig huwelijksjubileum vieren.
Jan en Corrie van der Wind-Verkaik uit Linschoten waren op 1 juni zestig jaar getrouwd. Ook Leen en Hennie Verkaik-Lam bereikten deze bijzondere mijlpaal op 8 juni. Later deze maand, op 30 juni, hopen ook Arie en Annie Verkaik-Molendijk hun diamanten huwelijk te vieren. Daarmee kent de familie Verkaik een uitzonderlijke situatie: drie echtparen uit dezelfde familie die in hetzelfde jaar zestig jaar getrouwd zijn.
De familiebanden gaan ver terug. De verschillende huwelijken vonden destijds niet op dezelfde dag plaats. “Dat wilden we juist niet”, vertelt Corrie. “Vroeger trouwde de bruid in haar eigen woonplaats en hield iedere familie haar eigen bruiloft.” Zo trouwden Jan en Corrie 1 juni in Montfoort, Leen en Hennie 8 juni in Harmelen en Arie en Annet 30 juni in Hillegersberg.
Tijdens de feestelijke bijeenkomst werden herinneringen opgehaald aan de jaren zestig, toen de drie echtparen hun huwelijk begonnen. Corrie kijkt met plezier terug op die tijd. “Het leven was toen heel anders. We hadden geen telefoon en zagen elkaar lang niet iedere dag. Maar het was een mooie tijd.”
Inmiddels zijn de gezinnen uitgegroeid tot een grote familie met kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen. Juist daarom was het volgens de aanwezigen bijzonder om deze mijlpaal gezamenlijk te vieren. De familiefoto met de drie jubilerende echtparen vormt daarvan een tastbare herinnering.
Dat drie echtparen uit één familie in hetzelfde jaar hun diamanten huwelijk vieren, is een zeldzaamheid. Voor de familie Verkaik was het vooral een mooie gelegenheid om samen terug te kijken op zestig jaar liefde, trouw en familiegeschiedenis.















