V.l.n.r.: Jasper Faaij (Stadscafé), Sander Kwakkenbos (3 Keuken &Bar), Boy Janmaat (namens HEX). Don Janmaat van Broeck ontbrak vanwege carnaval voorbereidingen.
V.l.n.r.: Jasper Faaij (Stadscafé), Sander Kwakkenbos (3 Keuken &Bar), Boy Janmaat (namens HEX). Don Janmaat van Broeck ontbrak vanwege carnaval voorbereidingen.

Wijn/Spijs-wandeling in Oudewater langs vier restaurants

Door: Siem van der Burg Algemeen

Vier samenwerkende horecaondernemers slaan opnieuw de handen ineen voor een gezamenlijke culinaire wandeling door de binnenstad Oudewater. Op donderdag 12 maart vanaf 18.30 uur kunt u een rondje door Oudewater wandelen langs 3 Keuken & Bar, HEX by Paul & Inge, Broeck Oudewater en het Stadscafé. In elk restaurant starten ongeveer 50 deelnemers voor een 4-gangenmenu met bijpassende wijnen en koffie.

“Het is geen competitie”, lachen de ondernemers, “maar natuurlijk willen we allemaal laten zien wat we kunnen. Uiteindelijk draait het om een gezellige avond, goed eten en samen de stad laten leven. De deelnemers krijgen op maandag 9 maart te horen waar ze starten en krijgen bij het restaurant waar ze van het voorgerecht genieten een kaartje waar op staat welke route ze moeten lopen. We kunnen ongeveer 200 deelnemers ontvangen. In elk restaurant starten er 50. Na onze advertentie in De IJsselbode en onze berichten op de socials hebben zich al zeventig deelnemers aangemeld.”

“De gerechten hebben we wel op elkaar afgestemd om te zorgen dat ze bij elkaar passen, maar het is niet zo dat de gerechten overal hetzelfde zijn. Elk restaurant kiest zijn eigen wijn-spijs combinatie. Met deze ‘Wijn/Spijs Wandeling’ laten we weer zien dat de horecaondernemers het goed met elkaar kunnen vinden en leuke dingen voor Oudewater en omgeving organiseren. Dat deden we bijvoorbeeld eerder al bij de ijsbaan, met Koningsdag in samenwerking met de Oranjevereniging, in de Coronatijd met een gezamenlijk box en met carnaval met een kroegen-estafette. Er zit nog wel meer in de pijplijn, maar dat gaan we nu nog niet zeggen.”

Boekingen voor de Wijn/Spijs-wandeling lopen via een ticketshop www.weeztix.shop/4av5x9qe

De kosten bedragen 69 euro per persoon. Daarvoor krijg je vier gangen, inclusief drie wijnen en koffie. Boek snel om erbij te kunnen zijn.

Fenne Schimmel en Marlon de Sousa Salesmet daarachter hun bedrijfscoach Marian van Ieperen.
In Oudewater - gelukkig - toch weer een boekwinkel 2 uur geleden
Afbeelding
Dweilen op het Plein 3 uur geleden
Afbeelding
‘Op de camping’ bij de Heksenketel 2026 8 uur geleden
Afbeelding
Taizéviering in Hervormde kerk Haastrecht gisteren
Afbeelding
Ensemble Recorgani speelt zaterdagmiddagconcert 20 aug, 19:00
Vanaf de eerste editie in 2024 een succes!
Jaarmarktfestival kleurt opnieuw geel 20 aug, 18:00
Organist Geurt van Lagen zal zaterdagmiddag 22 augustushet Monumentale Van Dam-orgel bespelen.
Orgelbespeling in Haastrecht 19 aug, 20:00
Afbeelding
Gert den Houdijker haalt twee keer hard uit 19 aug, 19:00