
Gemeente helpt Verenigingen van Eigenaars met verduurzaming
Door: Wim Klever AlgemeenGemeente Oudewater helpt Verenigingen van Eigenaars (VvE’s) bij het verduurzamen van hun gebouw met advies, begeleiding en subsidie. Verduurzamen binnen een VvE is vaak ingewikkeld. Er zijn veel regels en de kosten en de mogelijkheden verschillen per gebouw. Met dit nieuwe aanbod helpt de gemeente VvE’s op weg naar comfortabeler wonen tegen lagere kosten.
Het VvE-aanbod bestaat uit een oriëntatiescan, een cursus voor bewoners en begeleiding op maat. De gemeente werkt hiervoor samen met DVvE: een organisatie die VvE’s helpt bij het hele proces - van advies tot uitvoering. Behalve ondersteuning kunnen sommige appartementen in de VvE’s isolatiesubsidie ontvangen, tot maximaal € 1.250 per appartement. Daarmee kan een VvE bijvoorbeeld de vloer of de gevel van het gebouw isoleren. Om subsidie te kunnen ontvangen heeft het appartement een maximale WOZ-waarde van € 486.000 in 2022.
Brief naar eigenaren in de VvE
Appartement-eigenaren in de VvE die binnen de doelgroep vallen, ontvangen een uitnodiging voor een informatiebijeenkomst. Deze is op maandag 23 februari 2026. Deelnemers krijgen die avond meer uitleg over het proces van verduurzamen, de ondersteuning, de subsidie en de voorwaarden.
VvE-Energiepunt
Meer informatie over het VvE-aanbod en de subsidie staat op www.oudewater.nl/vve. Ook op energiepunt.nl/vve staat veel informatie.
Vincent Bos, wethouder Energietransitie: “Als je samen met je buren eigenaar van je wooncomplex bent, kan verduurzaming ingewikkeld zijn. Wanneer investeren we, is iedereen aan boord? Daarom ondersteunt de gemeente VvE’s graag bij het verduurzamen van hun pand. Tot nu toe was er voor VvE’s nog geen apart aanbod. Met dit aanbod hopen we het voor VvE’s makkelijker te maken om toekomstbestendige keuzes te maken.”











