Liene Peenstra en Bas van den Brink leiden de kopgroep.
Liene Peenstra en Bas van den Brink leiden de kopgroep. Foto: PR

Marathon hoogtepunt van SVO-clubkampioenschappen

Door: Gerard van Hooff Algemeen

Het vervolg van de vorige week vroegtijdig afgebroken SVO-clubkampioenschappen kende afgelopen zaterdag een matig bezet deelnemersveld. De wedstrijd behoorde dan ook niet tot de meest spectaculaire edities van de titelstrijd die in 2009 zijn primeur had. Absoluut hoogtepunt van de wedstrijdmiddag was het Oudewaters marathonkampioenschap over vijftig ronden, dat gelijktijdig met het luiden van de imposante klokken van de Michaelkerk en de St. Franciskerk om klokslag zes uur eindigde. De spannende strijd werd beslist in het voordeel van Dave van der Born die de fel aandringende Koen Roeloffzen achter zich wist te houden.

Van der Born

Van der Born en Roeloffzen hadden tevoren een strak strijdplan bedacht met coach Johan Boef. ‘Blijf de eerste ronden bij de groep. Dat maakt de strijd spannender.’ Dat geduld konden beide mannen tot ronde acht behouden, maar toen demarreerden ze met gemak en goed samenwerkend uit de sterke kopgroep, die de rest van het veld al eerder achter zich had gelaten. Van der Born en Roeloffzen maakten er verder een twoman-show van en het was uiteindelijk Dave van der Born die na een kleine tien kilometer als winnaar over de finish rolde. Roeloffzen hoefde slechts weinig toe te geven op de 18.05,449 min. van zijn naar het Duitse Geisingen vertrekkende ploeggenoot. Laurens Nieuwenhuizen bleef na een spectaculaire eindsprint Bas van den Brink net voor in de strijd om het brons. Verschil tussen beide mannen was slechts 0,061 sec.!

Bij de dames leek Meike van Straalen lang op de winst af te steven, maar het was uiteindelijk Liene Peenstra die Van Straalen te snel af was. Een derde plaats was er voor Rianne Coljé. Dapper was ook het meerijden van drie meisjes pupillen 1. Rosalie van den Brink was duidelijk de snelste van dit drietal. Aiden van der Mark en Aimée Meijer volgden op ruime afstand. Te midden van dit drietal draaide ook Denise van Vuuren haar rondjes. Na een te vroege finish van Van Vuuren leek de doorlopend achter haar koersende Van der Mark op positie elf te eindigen, maar de scherpe en krachtige eindsprint van Denise van Vuuren was Van der Mark toch te machtig. Hoe zwaar de strijd was geweest bleek wel uit het feit dat de vermoeide Meijer de hulp van haar ouders nodig had om de skates van haar voeten te krijgen.

Reprise

Eerder op de dag werden de SVO-clubkampioenschappen gehouden. De wedstrijdleiding had gezien het grote aantal afmeldingen en een paar nieuwe inschrijvingen besloten om de one-lap opnieuw te laten verrijden. Dat maakte ook dat het verslag van de SVO-correspondent van Deel 1 van de wedstrijd in De IJsselbode van vorige dinsdag ‘als nutteloos’ naar het oud papier kon. Maar waarschijnlijk was dit artikel daar tezamen met de rest van IJsselbode, nummer 3689, al eerder beland.

Bij deze reskate van de one-lap was Dave van der Born met 16,904 de snelste. Koen Roeloffzen en Bas van den Brink volgden op ruime afstand. Bij de dames was het Meike van Straalen, heel volwassen rijdend, die met 19.849 de snelste was.

Kasbergen en senior en junior

Een van de nieuwkomers bij het vervolg van de clubkampioenschappen was Sander Kasbergen. Daarmee kreeg de 71-jarige Ad Kemp bij de senioren tegenstand vanuit onverwachte hoek, want zijn concurrent van vorige week, Ard Nieuwenhuizen, verbleef voor zijn werk in Brazilië. Kasbergen was op alle afstanden een maatje te groot voor Kemp, die later op de marathon duidelijk revanche nam.

Niet alleen Kasbergen senior ging van start, maar ook diens zoon Sverre. Evenals zijn vader een sprinter en dat bleek op de afsluitende 1000 meter bij de pupillen 1. Dit nadat hij al eerder de winst had gepakt op de one-lap en de 500 meter, Aanvankelijk lag hij ruim voor op leeftijdsgenoot Luuk Roeloffzen, maar halverwege de koers leek de pijp leeg. Een ongelukkige botsing met de Montfoorter zorgde er echter voor dat Kasbergen junior alsnog de winst pakte.

Van den Brink en Van den Brink

Wellicht het meest opvallend was het rijden van Bas en Rosalie van den Brink. Bas, de oudste van het tweetal, won alle races bij de kadetten. De tegenstand was weliswaar beperkt, maar wel van kwaliteit. Zowel op de 500 als de 1000 meter kon hij het zich niet permitteren om te freewheelen. Liene Peenstra, met veel overtuiging rijdend, en Laurens Nieuwenhuizen verdeelden op deze afstanden de andere podiumplaatsen onder elkaar.

Rosalie van den Brink, flyerend over het asfalt, was bij de pupillen 1 zowel op de one-lap, de 500 en de 1000 meter de sterkste van het drietal dat ook op de marathon al zo opvallend mee koerste.

De clubkampioenen:

pupillen 4 - Kate Juffermans, pupillen 3 - Esmay Knuijt en Stef de Gier, pupillen 2 - Jolie Meijer en Jelte de Gier, pupillen 1 - Rosalie van den Brink en Sverre Kasbergen, kadetten - Liene Peenstra en Bas van den Brink, junioren B - Isa van den Berg en Koen Roeloffzen, junioren A - Meike van Straalen en Dave van der Born, senioren - Sander Kasbergen

Alle winnaars kregen een mooie plaquette, gefabriceerd en beschikbaar gesteld door Juffermans Machine Bouw.

Koen Roeloffzen (links) en Dave van der Born.
Wessel Kuik Europees Kampioen 2026 bij de Olympia Jollen
Wessel Kuik Europees Kampioen 2026 bij de Olympia Jollen 11 uur geleden
Een volle Plaats vierde volop feest.
Van regenbuien tot volle De Plaats: Montfoort viert Jaarmarktweekend 12 uur geleden
Afbeelding
Het was geweldig ‘Op de Camping’ bij de Heksenketel 13 uur geleden
V.l.n.r. Bas van den Brink, Laurens Nieuwenhuizen, Aiden van der Mark, Sem van Roest, Sjoerd Nieuwenhuizen en Rosalie van den Brink.
Sjoerd Nieuwenhuizen en Aiden van der Mark rijden zich in de kijker 14 uur geleden
Leden voelen zich hier echt thuis.
Schilderclub biedt onderdak 15 uur geleden
In Haastrecht kreeg de voormalig olympisch kampioen een stempel, om vervolgens weer verder te zwemmen richting Gouda.
Maarten van der Weijden zwemt door Vlist en Haastrecht 17 uur geleden
Trotse kinderen bij hun bouwsels.
Huttendorp weer een geslaagde week boordevol activiteiten 19 uur geleden
De sfeer was opperbest! Als vanouds heel gezellig.
Pracht aan de Gracht was weer super 20 uur geleden