
Familiefeest en recordfestival bij SVO-clubkampioenschappen
Door: Gerard van Hooff AlgemeenPerfecte omstandigheden vorige zaterdagavond bij de gecombineerde clubkampioenschappen van SVO en HC de Vechtstreek op de Vechtsebanen. Geen wind en een perfecte ijsvloer. Slechts eenmaal hoefden de twee dweilmachines hun werk te doen. Ondanks een haperend oog van de elektronische tijdwaarneming bij de start van de 1000 meter kon de wedstrijd dan ook in een hoog tempo worden afgewerkt. De schaatsers profiteerden van de ‘Heerenveen-omstandigheden’, de SVO’ers schaatsten maar liefst 43 persoonlijke records bijeen. En aan het eind van de avond werden twee verrassende clubkampioenen gehuldigd. Vita van Deuren en Hessel Koot.
Grote jongens
Dat ‘de gepensioneerde’ top-shorttracker Hessel Koot, nog maar net 27, de titel pakte lag wellicht nog enigszins in de verwachting, maar de strijd was ongetwijfeld veel boeiender geweest als B-junior Onne van Miltenburg zich met de grote jongens had mogen meten. Koot won nu zowel de 500 als de 1500 meter. Met 40,68 en 2.05,48 was hij ruimschoots sneller dan runner-up Sander Kasbergen, die inmiddels een abonnement heeft op podiumplaatsen bij de SVO-clubkampioenschappen. Raphael Boef werd derde.
Van Miltenburg heerste, aan zijn stand verplicht, bij de junioren A en B. Hij troefde Sem van Beek af op de 500 meter en op de 1000 meter was de tegenstand in geen velden of wegen te ontdekken. Van Miltenburg bewees zijn vorm later op de avond tijdens de afsluitende marathon, waar hij de rest van het veld op grote afstand schaatste.
Valpartij beslissend
Bij de dames kreeg Vita van Deuren de titel in de schoot geworpen na een valpartij van Daphne van Kooten. Met 43,70 was laatstgenoemde absoluut de sterkste op de 500 meter. Voor de Montfoortse een gemiddelde tijd, maar het was wel een van de snellere sprinttijden die ooit op een SVO-clubkampioenschap werd genoteerd. Het verschil dat Van Deuren op de 1000 meter maakte, 1.37,14 tegen 1.47,55, was echter ruimschoots voldoende voor de titel.
De pupillen
Naast de prestigieuze strijd om het algemeen kampioenschap werd er ook gestreden om de titels in diverse leeftijdscategorieën. Bij de jongens pupillen schitterde Kay de Ruijter. Hij won zowel de 300 als de 500 meter in persoonlijke records. Vooral zijn 44,76 op de 500 was opvallend. Hij bleef slechts 0,06 verwijderd van het SVO-clubrecord van Joep Stubbe. Bij de meisjes flyerde Liene Peenstra naar 51,26. Met die tijd was ze zo blij dat ze op de 300 meter, ‘like a bird’, met de armen gespreid door de bocht vloog. Mooie constatering was het ook om te zien dat in de jongste leeftijdscategorieën tal van gemotiveerde schaatsertjes weer voorzichtig aan de deur klopten met veelbelovende tijden. Zo deden bij de jeugdschaatsers Sverre Kasbergen en Laurens Nieuwenhuizen weinig voor elkaar onder en zetten prachtige tijden op de klokken. Datzelfde gold bij de meisjes voor Rosalie van den Brink en Rosan Oosterlaken. Laatstgenoemde schaatste met 40,23 zelfs een clubrecord bij de pupillen C. Kasbergen en Van den Brink pakten de titels bij de jeugdschaatsers.
De junioren
Bij de dames junioren B gingen de het goud en zilver naar de al eerdergenoemde Van Deuren en Van Kooten. Het Montfoortse duo werd op het podium geflankeerd door de goedlachse Salomé de Bruijn. Isa van den Berg was de sterkste bij de C’tjes. Met 48,37 schaatste ze een prachtig PR op de 500 meter. Jette Koenheim finishte als tweede.
Bij de jongens junioren A-B moesten Sem van Beek en Roan Vos dus hun meerdere erkennen in Onne van Miltenburg. In deze wedstrijd nog wel een bijzonder moment, want Roan Vos dubbelde kort voor zijn finish op de 1000 meter maar liefst twee tegenstanders. De tijdwaarneming was daardoor totaal van slag met als gevolg dat Vos pas daags na de wedstrijd op de derde plaats kon worden geklasseerd. Voor ’bronzen’ Mike Houdijk een teleurstelling, want hij buitelde daardoor naast het podium.
Sverre Peenstra toonde zich de sterkste bij de junioren C, maar Björn Bouwman maakte het hem niet gemakkelijk. Peenstra noteerde al zijn derde personal best op de 500 meter in twee weken tijd, maar maakte het verschil op de 1000 meter. Jordy Kemp werd met twee persoonlijke records derde.
Toerschaatsers
Veel van de toerschaatsers schitterden in januari nog op de Weissensee, maar de mannen genoten zaterdagavond ook van hun deelname aan het langebaan-kampioenschap van SVO. Sterkste van dit stel was Arie Gelderblom uit Hekendorp. Dirk van de Meij en Edwin Dening werden tweede en derde. De afsluitende marathon vormde voor ‘de mannen met de lange adem’ het perfecte slot van een mooi avondje schaatsen.
Generaties treffen elkaar op het ijs
Het SVO-clubkampioenschap was wederom een echt familiefeest. Zo stonden Rutger Peenstra, Ard Nieuwenhuizen, Richard van Agthoven en Sander Kasbergen op het ijs met hun eigen kinderen. Alleen Van Agthoven delfde het onderspit tegen zoon Sem. Bij de anderen is het slechts een kwestie van tijd voor ze moeten buigen voor de volgende generatie.
Ook naast het ijs was het een en al gezelligheid. Voor oud-schaatsers is het SVO-kampioenschap de jaarlijkse reünie en alle schaatsers werden aangemoedigd door veel vrienden en familieleden.

















