Afbeelding
Foto: pr

Week van gebed door de gezamenlijke kerken in Oudewater

Door: Margreet Nagtegaal Algemeen

Van 19 t/m 26 januari is er de landelijke en jaarlijkse Week van gebed voor eenheid van christenen. In Oudewater wordt deze gezamenlijk door en in alle kerken gehouden. Iedereen is daarbij welkom om zich bij een viering aan te sluiten. Het thema is dit jaar ‘Ja, ik geloof’. Het is een mooie gelegenheid om gemeenschappelijk op te trekken als kerken en samen te bidden. In dit artikel ook een overzicht van tijd, plaats en spreker.

De Week van gebed voor eenheid van christenen staat in 2025 in het teken van de eerste oecumenische geloofsbelijdenis met het thema: ‘Ja, ik geloof’. Het materiaal voor deze week is dit jaar voorbereid door de broeders en zusters van de kloostergemeenschap van Bose in Noord-Italië. In Nederland zorgen MissieNederland, de Raad van Kerken in Nederland en Samen Kerk in Nederland (SKIN) voor de vertaling en uitgave van het materiaal. Coen Wessel, algemeen secretaris van de Raad van Kerken: “De week van gebed biedt een unieke gelegenheid om het gemeenschappelijke geloof te vieren. Wij hopen dat het thema en het aangeboden materiaal ook in Nederland zal leiden tot vruchtbare samenwerking tussen kerken en geloofsgemeenschappen.” Ramona van den Hoed, projectleider bij MissieNederland: “De werkgroep uit Noord-Italië koos het thema ‘Ja, ik geloof’ naar aanleiding van een dialoog tussen Jezus en Martha. Jezus daagt Martha uit met de vraag: “Geloof je dat wie in Mij gelooft nooit zal sterven?” Martha antwoordt met: “Ja, ik geloof dat U de Messias bent, de Zoon van God die naar de wereld zou komen.” De volledige tekst voor de Week van gebed voor eenheid is terug te vinden in de Bijbel in Johannes 11: 17-27.

Gebedsbijeenkomsten in Oudewater

De gebedsweek voor eenheid kent een lange traditie die ruim 175 jaar geleden al begon. Wereldwijd bidden miljoenen christenen om eenheid. Het samen komen om te bidden geeft verbinding en gemeenschap met de andere kerken. Naar schatting doen in Nederland 200.000 mensen mee met het initiatief.

Ook dit jaar doen de kerken in Oudewater, door aansturing van het IKO, het Interkerkelijk Kontakt Oudewater, mee.

Maandag 20 januari om 19.15 uur
De Rank, Noorder-Kerkstraat 14.

Thema ‘De schepping’.
Spreker van PGO S. Klercq.

Dinsdag 21 januari om 19.15 uur
De PGO-kerk, Westsingel 2.

Thema ‘De menswording’.
Spreker pastor van de Oud Katholieke kerk H. Lippe.

Woensdag 22 januari om 19.15 uur
De PGO-kerk, Westsingel 2.

Een gebedsdienst door alle pastores gezamenlijk.
Thema ‘Ja ik geloof’. Na afloop koffie en thee.

Donderdag 23 januari om 19.15 uur
Het Heilig Leven, aan het Heilig Leven naast de Rooms Katholieke Kerk.
Thema ‘De Heilige Geest’.
Spreker D. van Esterik van de Ambassade van het Koninkrijk van God.

Vrijdag 24 januari om 19.15 uur
De Oud Katholieke Kerk, Leeuweringerstraat 12.

Thema ‘De kerk in’.
Spreker Ds. J. van den End van de Hervormde Gemeente Oudewater/ Hekendorp.

Dames van Linn en de gidsen.
Linn Ontmoet bezoekt Landgoed Linschoten 7 uur geleden
Viertal van de West Stichtse Ruiters viert regiotitel!
Viertal van de West Stichtse Ruiters viert regiotitel! 9 uur geleden
Polsstokbond Holland in hun nieuwe tenues
Rian Baas en Fabienne Overbeek pakken de winst in Linschoten 12 uur geleden
Veel nationaliteiten bij elkaar: mensen uit Myanmar, Philipijnen, Irak, Syrië, Oekraïne en Rusland. En natuurlijk de enthousiaste taalmaatjes uit Nederland!
Taalcafé 15 uur geleden
Afbeelding
Warmte, sportiviteit en prachtige prestaties tijdens FNRS-dressuurwedstrijd op De Lange Linschoten 16 uur geleden
Een deel van het team Willeskoppig bij het beeld van de Willeskopper Stier.
Fiets- en wandeltocht gaat ivm de hitte niet door 17 uur geleden
Afbeelding
De kop is er ‘op’ 17 uur geleden
Muziek op de Markt gaat weer van start
Muziek op de Markt gaat weer van start 18 uur geleden