De St. Franciscuskerk in Oudewater.
De St. Franciscuskerk in Oudewater. Foto: Margreet Nagtegaal

Kaartverkoop voor kerstnachtmis

Door: Margreet Nagtegaal Algemeen

In de parochie Pax Christi, en daarmee ook in de St. Franciscuskerk in Oudewater, gaat het dit jaar een uitdaging worden om alle kerstvieringen te organiseren. In de vier geloofsgemeenschappen van de parochie Pax Christi zal op kerstavond alleen in de H. Bonaventura in Woerden en in de St. Franciscus in Oudewater een nachtmis plaatsvinden. Het betekent dat er dit jaar daarom vanwege de grote drukte voor het eerst met toegangsbewijzen wordt gewerkt.

De reden dat er niet op elke locatie van Pax Christie een kerstviering plaats kan vinden is het steeds kleiner worden van het pastoraal team. De reacties vanuit de huisgezinnen van de parochie waren velen. “Iedereen moet toch kerst kunnen vieren? Je mag toch naar de kerk wanneer je zelf wilt? Het kan toch niet zo zijn dat je een toegangsbewijs moet kopen om met kerst naar de kerk te gaan? Het lijkt wel het verhaal van Maria en Jozef, voor jou is er geen plaats in de herberg.” Zo maar een paar citaten bij elkaar gezet. En eerlijk gezegd, volgens pastor Huub Spaan, helemaal niet onterecht. “Het zou helemaal niet zo moeten gaan in deze tijd.” Er is besloten dat voor de vier geloofsgemeenschappen van de Pax Christi op kerstavond alleen in de H. Bonaventura in Woerden en in de St. Franciscus in Oudewater naar de nachtmis gegaan kan worden. Voor Woerden zijn de tijden 18.00 en 20.00 uur en voor de St. Franciscus in Oudewater om 22.00 uur de nachtmis met het St. Caeciliakoor.

Vooraf toegangskaarten kopen

Het betekent dat er dit jaar voor het eerst met toegangsbewijzen wordt gewerkt. Omdat deze nachtmissen voor de gehele parochie zijn, zal er op dinsdag 10 december op alle vier de locaties van 19.00 tot 20.00 uur een verkoop-moment zijn. De kaartjes zijn deze avond voor het symbolische bedrag van 1 euro te koop in: het parochiecentrum H. Hippolytus in Kamerik, achter in de kerk in O.L.Vr. Geboorte, Meije-Zegveld, achter in de kerk van St. Franciscus in Oudewater en in de Parochiezaal H. Bonaventura in Woerden.

U kunt op alle locaties kaartjes kopen voor één van de drie nachtmissen in Woerden (18.00 of 20.00 uur) of Oudewater (22.00 uur).

Voor de viering in Oudewater is dit een nieuwe ontwikkeling, maar omdat alle nachtmisvieringen zijn bedoeld voor de gehele parochie, moeten we er rekening mee houden dat al deze vieringen goed bezocht gaan worden. Daarom dat voor beide locaties het toegangsbewijssysteem is opgezet.

Wanneer na de verkoopavond nog kaarten over zijn, dan zijn die nadien via het secretariaat van de Bonaventura of het secretariaat van de Franciscus nog te koop. Helaas is het tegen alle principes in op kerstavond wel zo: ‘als de kerk vol is, dan is het vol!’ Maar laat je niet tegenhouden een toegangskaart aan te schaffen, want je bent meer dan welkom!

Op kerstmorgen is er om 11.00 uur een gebedsviering met het Middenkoor met pastor Janneke Stam. Op tweede kerstdag is er om 11.00 uur het traditionele Kindje Wiegen. Daarnaast zal de kerk rondom de kerstdagen veelvuldig open zijn ivm de kerststallententoonstelling. Van harte welkom!

'Op verhaal komen' tijdens diner in de soos.
‘Op verhaal komen’ tijdens diner in de soos. 7 uur geleden
Praisedienst in Haastrecht.
Praisedienst in Gereformeerde Kerk Haastrecht 9 uur geleden
Afbeelding
EnergieCafé Oudewater vraagt om aan te schuiven 12 uur geleden
Thérèse en Gerlinda voor de ingang van de Hobbitstee en de Graaf Jan
Tweedehands kleding krijgt nieuw leven op gezamenlijke kledingmarkt 14 uur geleden
Oktoberfest in Montfoort bij Ons Genoegen
Oktoberfest in Montfoort bij Ons Genoegen 16 uur geleden
Stichting Overtuin Bisdom van Vliet is op zoek naar oude foto's van het theehuisje.
Stichting Overtuin Bisdom van Vliet zoekt oude foto’s van prieel 18 uur geleden
Afbeelding
Zorgen gehoord, maar windmolenproces dendert door 1 okt, 20:00
Afbeelding
Stichting KCR2 1 okt, 18:00