Afbeelding
Foto: Gerard van Hooff

8.180 euro voor Hospice Oudewater

Door: Gerard van Hooff Algemeen

Gerard van Hooff

Tijdens het gesprekje dat voorafging aan de officiële overhandiging van cheque van 8.180 euro kwam naar voren dat de basis waarop voor het Oudewaterse Hospice was gekozen een min of meer willekeurige keus was geweest. Het aanwezige drietal Sjaak van Winden, zijn broer Peter van Winden en Marcel Oorschot -René Plomp was verhinderd- besloot deze organisatie te koppelen aan hun zogeheten Garbage-race die hen in vijf dagen door een vijftiental landen had gevoerd.

Het voertuig waarin zij en de andere 499 deelnemende kwartetten reisden moest een opgelapt automobiel zijn met een waarde van rond de 500 euro. Het werd een heel spektakel met kamperen op vliegvelden, een circuit, legerplaatsen en andere nood-accommodaties waar de deelnemers van sanitaire voorzieningen gebruikt konden maken en voor de inwendige mens konden zorgen. Het geheel voerde hen niet alleen langs een route van België naar Polen maar ook over ongebaande paden aan de hand van coördinaten en routebeschrijvingen. Met veel plezier werd teruggeblikt op de opgedane ervaringen en de wijze waarop zij als team hadden gefunctioneerd. De ‘ploegendienst’ had elk van hen gelegenheid geboden te genieten van de vergezichten, de natuur en de vaak onherbergzaamheid van de omgeving. Uiteindelijk waren slechts 26 van de gestarte vehikels onderweg gestrand. Hun BMW had de beproevingen doorstaan. “Het was een mooie belevenis en met zijn vieren van 08.30 uur ‘s morgens tot 10.00 uur ‘s avonds in één ruimte bleek totaal geen opgave”.

Een goed doel?

Nadat de suggestie was geuit er een goed doel aan te koppelen en vrienden en bekenden met of zonder logo een donatie te vragen, bleek al snel dat de Stichting Hospice over veel naamsbekendheid beschikte binnen de Oudewaterse gemeenschap. De giften stroomden ogenblikkelijk binnen en de meesten vonden een sticker op de auto eigenlijk van ondergeschikt belang. Het Hospice leeft in Oudewater.

Voorzitter Ruud Heemskerk van de stichting verhaalde vervolgens over de laatste ontwikkelingen rond het huis aan de Kerkwetering waaraan onlangs een familiekamer was toegevoegd. “Nieuwe verbouwingen staan op stapel en vanaf 1 september gaat de aannemer aan de slag. Er komt een uitbreiding met een vierde (huis)kamer, de deuren worden breder en aan de gehorigheid wordt een halt toegeroepen. Ook wordt het pand verduurzaamd vanuit de gedachte ‘we doen het meteen goed’. Tijdens de verbouwactiviteiten biedt De Wulverhorst de mogelijkheid twee kamers in het hoofdgebouw te benutten voor de activiteiten van de Stichting Hospice. Het werk van de ongeveer 35 vrijwilligers die bij de hospice-activiteiten betrokken zijn gaat gewoon door. Mary-Ann Eijs, één van de twee coördinatoren, praatte de welkome gasten bij over de procedures die gelden voor opname in het Oudewaterse Hospice. Een gemiddelde bezettingsgraad van 63% vormt de basis van de nieuwe te creëren ruimte die met behulp van de plattegrond kon worden uitgelegd.

Huiskamer

Voorop blijft staan dat het huis zijn huiselijkheid blijft behouden en daarmee een thuissituatie wordt geschapen. Zij benadrukte nog dat er zorg op maat geleverd wordt en gaf en passant een pluim aan de plaatselijke huisartsen die betrokken zijn bij het Hospice. Daarna was het tijd voor de overhandiging van de cheque van 8.180 euro waarbij het spandoek de achtergrond vormde. De Garbage rit, voor de deelnemers een wedstrijd met prijzen, leverde dit keer een prijs op voor het werk van bestuur en vrijwilligers van het Oudewaterse Hospice. “We kunnen het prima gebruiken”, aldus Ruud Heemskerk.

Afbeelding
Afbeelding
Vitaliteitsmarkt blaakt van ambitie 2 uur geleden
Afbeelding
Magisch Fleetwood Mac-eerbetoon zet Montfoort op z’n kop 3 uur geleden
Afbeelding
Kunst en kerk 5 uur geleden
Restaurant Over de Brug deed goede zaken met hun heerlijke broodjes kipshoarma met ijsbergsla en knoflooksaus.
Proeverij Haastrecht weer een groot succes 7 uur geleden
Portret Martine Hokken
CDA heeft een nieuwe fractievoorzitter 8 uur geleden
Peter van Vliet opent zijn eigen fotostudio op zaterdag 19 september.
Peter’s Portretten: niet zomaar een studio 21 uur geleden
Afbeelding
Montfoortse Marian Blonk wint reis naar Casa Española 22 uur geleden
Afbeelding
OMD 2026 liet Oudewater het erfgoed beleven 23 uur geleden