Team Geelbuik.
Team Geelbuik. Foto: Margreet Nagtegaal

Team Geelbuik fietst voor Duchenne

Algemeen

Margreet Nagtegaal

Het begon allemaal ruim drie jaar geleden, iemand kocht een mountainbike en wilde met vrienden gaan fietsen. “Dan ook maar voor een goed doel!” Dat was het begin van Team Geelbuik. Inmiddels heeft het team van acht leden zich aangesloten bij het Duchenne -parent -projector en fietsen ze voor geld voor onderzoek en goede zorg voor jongens met de spierziekte Duchenne. Ze hielden vrijdag 21 juni alvast een benefietavond bij Joia die veel sponsorgeld opleverde.

Samen met de hulp van veel Oudewaterse ondernemers was een aantal programmaonderdelen tot stand gekomen. Bram van der Schoor van Team Geelbuik vertelt enthousiast dat alle ondernemers, van klein tot groot hebben bijgedragen aan een geweldige opbrengst die benefietavond. Allereerst ging de omzet van de genuttigde drankjes bij Joia Brasserie die avond naar het goede doel. De hapjes waren gesponsord. Er was eerst een loterij. En je raadt het al, alle prijzen waren belangeloos ter beschikking gesteld door de ondernemers. Als klap op de vuurpijl was er een veiling op deze avond met een echte veilingmeester. Waarop kon geboden worden; een prachtige mountainbike, 1 minuut gratis winkelen, een etentje met een kok uit een restaurant aan huis voor tien personen, sloepvaren, een gesigneerde voetbalschoen en keepershandschoen van Justin Bijlow, een ballonvaart, en twee kaartjes voor de skybox bij Feyenoord. Zeer bijzondere prijzen waarbij lekker opgeboden kon worden tijdens de veiling. Burgemeester de Vries, die ook aanwezig was, bood ter plekke ook zijn huis aan om daar te koken voor tien personen.

Fietsen in september in de Ardennen

Het moet allemaal nog precies uitgerekend worden maar de opbrengst van deze avond gaat richting de 17.000 euro. Een prachtig bedrag. In september wordt er in drie dagen driehonderd kilometer in de Ardennen gefietst waardoor ook nog sponsorgeld binnen zal komen. Via Duchenne Heroes wordt er jaarlijks een prachtige en uitdagende mountainbike route uitgezet. Team Geelbuik sluit zich daar bij aan. Bram zegt: “We hebben in de loop van de jaren veel ouders van kinderen met Duchenne en jongens leren kennen die deze nare en ongeneeslijke ziekte hebben. De ziekte openbaart zich alleen bij jongetjes. De levensverwachting is toegenomen tot ongeveer 30 jaar, dankzij onderzoek en betere zorg. Het doel heeft nu vele gezichten gekregen. Dat maakt onze motivatie alleen maar groter. Het Team Geelbuik is ook een hechte vriendengroep geworden.”

Zelf sponsoren van Team Geelbuik kan natuurlijk ook en steun deze acht stoere mannen die op deze manier geld willen inzamelen. Kijk op www.duchenneheroes.nl en klik op Team Geelbuik. Laten we net als de ondernemers van Oudewater gul zijn in het geven voor dit belangrijke doel.

Afbeelding
Klaverjasavond 9 uur geleden
Foto: Een zelfportret met het kenmerkende ijsvogeltje en camera erin verwerkt.
Wie oh die: Hans van den Hoven 11 uur geleden
Afbeelding
Wandel mee en ga fit de zomer door 17 uur geleden
Afbeelding
Herdenken 10 mei, 10:00
Afbeelding
Als het golft dan golft het goed. Niet te stuiten, niet te sturen 9 mei, 18:00
Afbeelding
Informatiebijeenkomsten over energieopslag: ‘zien is geloven’ 9 mei, 15:00
Afbeelding
Linschotense scout Kylian beleeft bijzondere Dodenherdenking op de Dam 9 mei, 14:00
Vervangend beheerder Debbie Splinter bij een klok met Cupido en Venus.
Dag van het Kasteel in Museum Paulina Bisdom van Vliet 9 mei, 10:00