Joep Stubbe.
Joep Stubbe.

Joep Stubbe genekt door musculus psoas major

Algemeen

De schrijver van dit artikel moest even diep in de oude biologieboeken duiken om de juiste informatie over de musculus psoas major boven tafel te krijgen. De musculus psoas major is de grote lendespier, oftewel ‘de heffer’. De spier die ervoor zorgt dat je je been kunt heffen en naar buiten kunt draaien. En juist die bij het schaatsen zo belangrijke spier weigerde dienst bij Joep Stubbe tijdens de Nederlandse Kampioenschappen Afstanden voor junioren A. Deze wedstrijden werden vorig weekend in Heerenveen geschaatst.

Het toernooi was voor Joep uitstekend begonnen met een mooie 37,03 op de 500 meter. Een tijd net boven zijn persoonlijk record. Het leverde hem een twaalfde plaats op in het ijzersterke veld. Maar op de 1000 meter begon de malheur. Joep: “De 1000 meter was echt heel slecht; ik liep tijdens de race helemaal leeg en toen ik over de finish kwam voelde ik alsof ik met een mes in mijn bil werd gestoken.” Zijn 1.13,90 leverde hem desondanks nog een dertiende plaats op.

Het toernooi kreeg voor Joep dan ook geen vervolg. Zwaar teleurgesteld moest hij de 1500 meter aan zich voorbij laten gaan. Joep: “Tijdens de warming-up schoot overal de kramp erin. In m’n hamstrings, liezen en onderrug. Ik was er kapot van.”

Joep Stubbe wordt dit schaatsseizoen overigens door pech achtervolgd, want tijdens het trainingskamp in Inzell gleed hij van de plavuizen trap en blesseerde zich zodanig dat hij geen enkele schaatsstreek kon zetten op het magische ijs van de Max Aicher Arena. Maar Joep heeft zijn schaatsfocus inmiddels verlegd, want hij wil nu ijzersterk presteren bij de Nederlandse Kampioenschappen Sprint begin maart. Het zegt iets over zijn sterke topsportmentaliteit.

Nederland, Eindhoven, 2 september 2015
Wim Daniels, auteur

Alle rechten voorbehouden/ All Rights reserved
foto: Merlijn Doomernik
Wim Daniëls brengt de vakantie naar Montfoort 53 minuten geleden
Foto’s van Hans van den Hoven.
Knopenbad trapt 65-jarig jubileum af: drukte bij zonnige opening 3 uur geleden
Afbeelding
Echtpaar Anbergen 60 jaar getrouwd 6 uur geleden
Afbeelding
Stoelendans 9 uur geleden
Afbeelding
Henny van den IJssel 25 jaar bij de PLUS 22 uur geleden
Vanaf links: Michel van den Hadelkamp, Joost van Vliet, Marja Knotters, 
Jozef Wilmot Klink en Ben Pannekoek.
BMM Band woensdag 13 mei (avond voor Hemelvaart) weer in St Joseph in Montfoort! gisteren
Afbeelding
Lijst van gevonden en vermiste dieren 7 mei, 12:00
Afbeelding
Alzheimer Café Oudewater 7 mei, 09:00