Burgemeester Beenakker tijdens het interview.
Burgemeester Beenakker tijdens het interview. Foto: Cees Reichard

Drukbezochte Nieuwjaarsreceptie gemeente Krimpenerwaard

Door: Cees Reichard Algemeen

Cees Reichard

Burgemeester Beenakker: “In 2024 veel verbinding met elkaar hebben en elkaar opzoeken”

Op donderdag 11 januari vond in Theater Concordia in Haastrecht de nieuwjaarsreceptie van de gemeente Krimpenerwaard plaats. Veel inwoners waren naar Concordia gekomen om burgemeester en wethouders de beste wensen voor het nieuwe jaar toe te wensen. Tevens was het een prachtige gelegenheid om met de nieuwe burgemeester Hans Beenakker kennis te maken.

Vanaf 8 uur werd de nieuwe burgemeester geïnterviewd. Dit ging aan de hand van vragen die de bezoekers aan het begin van de avond op een kaart konden schrijven. Beenakker vertelde dat het burgemeesterschap heel leuk werk is en dat hij daarnaast graag naar het theater en musea gaat. Voorts is hij een sportliefhebber. Hij vond het fantastisch dat hij op dinsdagmiddag in Ammerstol is gaan schaatsen. Voorts waren er vragen over de gezinssamenstelling, zijn levensloop en hobby’s.

Vrijwilligers

De schoonheid van het gebied is voor Beenakker de kracht van de Krimpenerwaard. De gemeente ligt in de Randstad waar veel rust, ruimte en groen is. Het is hem opgevallen dat de inwoners zo betrokken zijn bij het wel en wee van de gemeente. Ze weten van aanpakken en resultaten te bereiken en dat allemaal met o.a. hulp van de vrijwilligers. Het interview eindigde met zijn nieuwjaarswens waarin hij zei dat we samen er een mooi nieuw jaar van gaan maken en dat we heel veel verbinding met elkaar zullen hebben. Voorts riep hij iedereen op om elkaar op te zoeken. Daarna hief hij met de aanwezigen het glas op het nieuwe jaar.

Kernkrimpje

Polderdichter Jorris Hoste had speciaal voor de burgemeester het gedicht ‘Kernkrimpje’ geschreven. Een krimpje is een ultrakort gedichtje. Om de kersverse burgemeester te helpen om de kernen te leren kennen had de dichter voor elke kern een krimpje geschreven, want elke kern heeft een eigen karakter.

Het krimpje voor de parel van de Krimpenerwaard, Vlist had hij: ‘Hoe prachtig is het dichter bij Vlist’. In Haastrecht is het geheim onthuld, maar ze houden het lekker geheim. Vandaar het volgende krimpje: ‘Het publieke geheim van Haastrecht’. Met deze vermakelijke krimpjes kwam een eind aan een bijzonder officieel gedeelte.

De TOPvrijwilligers van de Zwem4daagse.
50e Zwem4daagse: een gouden jubileum om trots op te zijn 2 uur geleden
Afbeelding
Openingsconcert zaterdagmiddagserie 4 uur geleden
Bob Noordam.
Vader en dochter zijn geslaagd als kok 6 uur geleden
Afbeelding
Zomerconcert in Montfoort 6 uur geleden
Foto: v.l.n.r. Lida, Rob en Sara met hun eigen ontworpen en geschilderde sokken.
Kunst uit Montfoort belandt op bijzondere sokken 7 uur geleden
Vorig jaar werd het geheel gerestaureerde gemaal opengesteld voor het publiek.
Bezoek stoomgemaal Teylingens in Kamerik 11 uur geleden
Adrie mocht nog één uitruk doen samen met zijn familie.
Brandweervrijwilliger Adrie van Eijk ontvangt Krimpenerwaardspeld 13 uur geleden
Al enige tijd is Coby inmiddels bezig aan de bank die de Vrienden van De Wulverhorst hebben bedacht.
De achtste bank 23 jun, 20:00