Afbeelding

Respectvol en met liefde met elkaar omgaan

Algemeen

Johan van Eijk (48) is geboren en getogen in Driebruggen. Hij verhuisde slechts één keer. Van zijn gezin van herkomst naar zijn huidige woning. Hij is getrouwd en heeft drie kinderen. Men kent hem vanwege zijn aannemersbedrijf maar ook vanwege zijn inzet bij de vrijwillige brandweer. Daarnaast is Johan voorzitter van de voetbalvereniging WDS in Driebruggen.

Zelf voetballen is er nu even niet bij vanwege een blessure maar voetballen is echt zijn hobby. Hij heeft het goed naar zijn zin in Driebruggen. Kerst viert Johan met familie. Op eerste kerstdag is hij met zijn hele familie bij zijn zus. Ze wilden eigenlijk wat anders dit jaar maar het is toch weer gourmetten geworden. Hij bezoekt de hervormde kerk in Hekendorp met de kerstdagen. Voor hem betekent kerst veel gezelligheid en natuurlijk de geboorte van Jezus. Tweede kerstdag viert hij bij zijn schoonfamilie ten huize van zijn schoonzus. Dat wordt een brunch/high tea.

Oudejaarsdag moet hij paraat zijn voor de brandweer. In de avond viert hij de jaarwisseling met vrienden. “Het is wel gebruikelijk dat men dat bij elkaar in een schuur viert.”. Na twaalven verzamelt iedereen zich op de Kerkweg in Driebruggen. Daar wordt ook het vuurwerk afgestoken. “Zo gaat dat al jaren bij ons.”

Oud en nieuw wordt bij de brandweer in Driebruggen trouwens met een ‘oudejaarszwaai’ gevierd. Geen nieuwjaarsreceptie maar een afsluiting van het jaar. Johan zit al 21 jaar bij de vrijwillige brandweer. Hij kijkt positief terug op 2023. “Er zijn weinig tegenslagen geweest.” Voor het nieuwe jaar wens hij ‘Gezondheid en dat je alles met plezier kan doen’. Die combi vindt hij belangrijk voor zichzelf maar ook voor anderen. Voor Driebruggen wenst hij dat iedereen respectvol en met liefde met elkaar omgaat. “Ook al is er veel veranderd, ik hoop dat de sterke band onderling blijft in Driebruggen.”

Lang geleden in 1966.
Cees Houdijk en Thea Houdijk-Streng 60 jaar getrouwd 8 uur geleden
Afbeelding
IJsclub De Vlist viert 130-jarig jubileum 11 uur geleden
Afbeelding
Dorpenconcert ‘Ode aan de Wiericke’ 14 uur geleden
Beeld koffie bij het Gemaal / BIG 5
Fietsvierdaagse doet Gemaal Haastrecht aan 17 uur geleden
Afbeelding
Fiets-theater-tour ‘De Boer Op’ 31 mei, 20:00
Afbeelding
Koolmeesjes vliegen uit 31 mei, 12:00
Marian Snoek overhandigt de petitie aan Wim van Wikselaar.
Bewoners spreken zorgen uit over windturbines bij Cattenbroek 31 mei, 09:00
Afbeelding
Kinderboerderij Montfoort laat kinderen verwonderen tijdens Pret in het Park 30 mei, 20:00