De meisjes van Toos doen een dansje.
De meisjes van Toos doen een dansje. Foto: Hanneke Stoof

Zou de goede Sint wel komen

Door: Hanneke Stoof Algemeen

Hanneke Stoof

Het wisselvallige, gure weer weerhield de Sint en zijn Pieten er niet van om ook Linschoten aan te doen. De kleine boot trotseerde de wind en regen en zij kwamen veilig aan op de ‘5 Decemberkade’ in Linschoten.

Het was een drukte van belang rond de brug bij de ‘5 Decemberkade’. Veel hulpsinterklazen en pietjes stonden gespannen te wachten op de brug. Op de vraag aan een jongetje die mooi uitgedost was als Sinterklaas “Wil je later Sinterklaas worden?” antwoordde hij: “Nee, brandweerman”. Logisch want er is maar één Sinterklaas.

Vervolg per brandweerauto

Vlak voor de aankomst begon het te regenen waarop paraplu’s verschenen. Sinterklaas werd van boord geholpen door Hans Bakker en op het bordes van ‘Het Wapen van Linschoten’ ontvangen door burgemeester Petra van Hartskamp. Sinterklaas werd toegezongen door de kinderen die muzikaal ondersteund werden door Linfano.

Na de ontvangst ging het gevolg richting dorpshuis De Vaart. Traditiegetrouw werden de Sint en de burgermeester vervoerd in de mooie oude brandweerauto die ‘van stal’ gehaald was. Onderweg werd men nog verrast door de Melody Percussion Band van Linfano die gezellige Sinterklaasliedjes speelden.

In de grote zaal van De Vaart was het een drukte van belang. De Pieten deden een dansje op het podium en daarna volgde een dansdemonstratie van TOOS. Kinderen tot acht jaar mochten bij de Sint komen en gingen met pepernoten en een cadeautje tevreden naar huis.

Zie ginds komt de .....boot.
Hulppiet en hulpsint.
Aankomst van de boot.
Een drukte in en om de 5 Decemberkade.
Met de brandweerauto door de Dorpstraat.
Met de brandweerauto richting het Dorpshuis.
Op het bordes van Het Wapen van Linschoten.
Melody Percussion Band van Linfano.
Kindertjes Ros bij de Sint.
Al enige tijd is Coby inmiddels bezig aan de bank die de Vrienden van De Wulverhorst hebben bedacht.
De achtste bank 1 uur geleden
De scheidende wethouders: Pascal van der Hek, Wisja Pannekoek en Ria Boere.
Drie wethouders nemen afscheid in de Krimpenerwaard 3 uur geleden
Atelier Natuurschatten met kopers.
Koopjesmarkt in Haastrecht 5 uur geleden
Roekoe
PV De Zwaluw 6 uur geleden
Hoepelen
Geen zomercarnaval maar tropisch carnaval 8 uur geleden
De meiden van VVL MO17, meiden onder zeventien, lopen er weer helemaal tiptop bij.
VVL MO17 straalt in nieuwe outfit 10 uur geleden
Teddy de Voogt met haar pony Centannial Lorenzo
West Stichtse Ruiters boeken goede resultaten op regiokampioenschappen 11 uur geleden
Volle kades, veel gezelligheid.
IJsselweekend beleeft memorabele lustrumeditie 12 uur geleden