Yvonne van Dijk (L) en Ineke Sluijs hebben hun outfit al klaarstaan.Mede-initiatiefnemer Angelique Plas kon er bij het fotomoment niet bij zijn.
Yvonne van Dijk (L) en Ineke Sluijs hebben hun outfit al klaarstaan.Mede-initiatiefnemer Angelique Plas kon er bij het fotomoment niet bij zijn. Foto: Siem van der Burg

Eerste Fun Triatlon Oudewater

Door: Siem van der Burg Algemeen

De nadruk ligt op ‘fun’ en niet op presteren. Dat willen de initiatiefneemers graag benadrukken. Op 3 juni 2023 lekker zwemmen, fietsen en wandelen in het Groene Hart. De Fun triatlon is een sportieve uitdaging zonder wedstrijdelement, zonder tijdregistratie en of uitslag.

Om de Fun triatlon echt ‘funny’ te laten zijn, zijn er twee varianten. Een 1/8 en een 1/4 variant. “Je kan het zo uitdagend maken als je zelf wil”, zegt een van de initiatiefnemers, Ineke Sluijs. “En heb je je ingeschreven voor de 1/4 en je krijgt onderweg spijt dan stap je (voor aanvang van het volgende element) gewoon over. Het moet dus vooral leuk blijven. Bij de 1/8 triatlon zwem je 500 meter, wandel je 5 kilometer en fiets je 20 kilometer. Bij de 1/4 triatlon, u raadt het al, verdubbelen die afstanden. Fietsen mag op een opoe-fiets, stadsfiets, racefiets, of E-bike.

“De triatlon is bedoeld voor Oudewaternaren en mensen uit de omgeving, van 40 jaar en ouder, die het leuk vinden om sportief bezig te zijn”, vervolgt Yvonne van Dijk. “Er kunnen maximaal honderd deelnemers meedoen. Die limiet van honderd deelnemers zit erop, omdat het de eerste keer is dat het in Oudewater wordt georganiseerd en de boel wel beheersbaar moet blijven.”

De kosten zijn 12,50 euro per deelnemer. Opgeven is mogelijk bij de kassa van het Statenbad tijdens de openingstijden. Er wordt met dank aan OZV voor koffie en thee met lekkers gezorgd. Tussen 11:30 en 13:30 uur is er een lunch welke mede mogelijk gemaakt wordt door Broeck en PLUS Heijmans. Tijdens de wandeling is er een ijsje van IJssalon Roberto. De start en het einde van elk onderdeel is bij het zwembad. Tussen 08.00 en 10.00 uur kan er met zwemmen gestart worden.

Siem van der Burg

Afbeelding
Borstcrawl of op zijn hondjes? 12 uur geleden
Afbeelding
Nieuwe voorzitter voor Stichting Veteranen Lopikerwaard 13 uur geleden
Afbeelding
Uitslag Lange Willem Trofee (Camping de Boerderij) 17 uur geleden
Een deel van het Team Willeskoppig bij het beeld van de Willeskopper Stier.
Fiets of wandel mee voor meer onderzoek naar hersenkanker 19 uur geleden
Afbeelding
Mooie actie op stapel om kwetsbare gezinnen in Oudewater te helpen 26 aug, 19:00
Amoa van den Hoogen en Julia Looman.
Run & Rave bij Best You Oudewater 26 aug, 18:00
Afbeelding
Lijst van gevonden en vermiste dieren 26 aug, 13:00
Afbeelding
Jober Thoen toernooi 26 aug, 10:00