
VOM-week serveert vijf dagen kinderplezier
Door: Sjoukje Dijkstra AlgemeenHutten bouwen, broodjes bakken en springen op het luchtkussen: van maandag 24 tot en met vrijdag 28 augustus is het weer tijd voor de VOM-week. Het thema is dit jaar ‘Restaurant’. Naast de vertrouwde activiteiten staan er verschillende creatieve workshops op het programma en keert de lampionnenoptocht terug.
Het thema wordt door de organisatie altijd aan het begin van het jaar gekozen. Daarbij wordt onder meer gekeken naar onderwerpen die nog niet eerder aan bod zijn gekomen. “Restaurant is een heel breed thema, waar je verschillende kanten mee op kunt”, vertelt Samantha namens de organisatie. Het decorteam krijgt vervolgens alle ruimte om het terrein binnen dat thema verder vorm te geven.
De basis van de VOM-week blijft zoals kinderen en ouders die kennen, met onder meer het luchtkussen, broodjes bakken en het bouwen van hutten. Dit jaar wordt het programma aangevuld met verschillende creatieve workshops. Ook aan de jongste bezoekers is gedacht: voor hen zijn er extra activiteiten en bovendien is er weer een kleurwedstrijd.
Lampionnen door de stad
Een bijzondere activiteit keert na lange tijd terug. Op woensdagavond trekt een lampionnenoptocht door het centrum van Montfoort. “Het is eigenlijk niet helemaal nieuw, want jaren geleden werd dit ook gedaan”, aldus Samantha. Muziekgezelschap Slagkragt loopt mee met de optocht. “Dus dat moet een groot feest worden!”
Hoeveel kinderen de VOM-week bezoeken, verschilt sterk per jaar en hangt volgens de organisatie mede af van het weer. Het uitgangspunt blijft dat iedereen mee moet kunnen doen. Voor het huttendorp en het slapen is inschrijven wel nodig. Op het VOM-terrein zijn voor het huttendorp ook nog kavels beschikbaar. De online inschrijving helpt de organisatie vooral om alles vooraf goed voor te bereiden, zodat de kinderen tijdens de VOM-week meer tijd overhouden om te bouwen en te spelen.
Nieuw is dit jaar het toestemmingsformulier voor het zwemmen. Daarvoor moeten kinderen vooraf worden aangemeld, zodat de organisatie weet over welke zwemdiploma’s zij beschikken.
Tachtig vrijwilligers
De VOM-week kan rekenen op ruim tachtig vrijwilligers. Extra vrijwilligers zijn daarom niet meer nodig. Wel zijn sterke opa’s en mama’s op donderdagmiddag welkom om te helpen bij het afbreken van het huttendorp. Ook op vrijdagavond kunnen extra handen worden gebruikt voor het sjouwen van banken en tafels. “We hopen er een mooie VOM van te maken”, besluit Samantha.










