drs. Hoo Man Chan
drs. Hoo Man Chan Foto: Tony Hardenberg

Cursus kunstgeschiedenis in Haastrecht

Algemeen

De culturele stichting Haastrechtse Kring organiseert samen met cultuurwetenschapper drs. Hoo Man Chan een tweetal middagen die in het teken zullen staan van de beginperiode van de Nederlandse moderne kunst met als titel ‘Van abstracte kunst tot magisch-realisme’. De cursus vindt plaats op maandag 20 en 27 maart om 14.00 uur in het ‘t Raedthuys van Haastrecht. Inschrijving via www.haastrechtsekring.nl

Met Mondriaan’s baanbrekende schilderijen vangt de modernisering in de Nederlandse kunst op een radicale manier aan. Vanaf begin 20ste eeuw verschijnen veel kunstenaars ten tonele die de Nederlandse kunst sterk vernieuwden:

Jan Sluijters en Kees van Dongen geven kleuren geïntensiveerd weer, Jacoba van Heemskerk en Theo van Doesburg abstraheren herkenbare vormen tot universele vlakken. Behalve kleuren en vlakken, krijgt traditionele figuratie bij weer een ander type kunstenaars een nieuw elan: Jan Mankes en Charley Toorop vernieuwen de traditie van het realistische schilderen en leiden de weg richting het Magisch Realisme die we bij Pyke Koch en Carel Willink zien.

Foto’s van Hans van den Hoven.
Knopenbad trapt 65-jarig jubileum af: drukte bij zonnige opening 57 minuten geleden
Afbeelding
Echtpaar Anbergen 60 jaar getrouwd 3 uur geleden
Afbeelding
Stoelendans 6 uur geleden
Afbeelding
Henny van den IJssel 25 jaar bij de PLUS 19 uur geleden
Vanaf links: Michel van den Hadelkamp, Joost van Vliet, Marja Knotters, 
Jozef Wilmot Klink en Ben Pannekoek.
BMM Band woensdag 13 mei (avond voor Hemelvaart) weer in St Joseph in Montfoort! 21 uur geleden
Afbeelding
Lijst van gevonden en vermiste dieren 7 mei, 12:00
Afbeelding
Alzheimer Café Oudewater 7 mei, 09:00
Afbeelding
Deze week in Concordia 6 mei, 20:00