Afbeelding
Foto: pr

Jubileumconcert Gouda’s Liedertafel in Haastrecht

Door: Ben Overbeek Algemeen

Op zondag 12 februari viert Gouda’s Liedertafel haar 100-jarig jubileum in de Hervormde Kerk van Haastrecht met prachtige muziek van onder anderen Verdi, Schubert en Vangelis. Dit concert wordt georganiseerd door de culturele stichting Haastrechtse Kring en Podium Oudewater.

In het programma werken als Das Morgenrot uit Nabucco van G. Verdi, Wolga Ei Oechnjem van Sj. Djesachar, delen uit Deutsche Messe van Fr. Schubert en Abendfrieden van Fr. Schubert. Verder moderne muziek zoals Wonderful World, Jacobs ladder, Rivers of Babylon, If I only had time en Conquest Of Paradise.

Op 7 januari 1923 kwamen de mannen van het Sigarenmakerskoor DES (Door Eendracht Sterk) en het Mannenkoor DOK (Door Ontspannig Kunst) bij elkaar in sociëteit Concordia aan de Westhaven in Gouda om een besluit te nemen: doorgaan of stoppen. Ze kozen voor doorgaan met elkaar, en tevens voor een nieuwe naam: Mannenkoor Gouda’s Liedertafel. Een eeuw later is het koor nog steeds een begrip in Gouda en ver daarbuiten. Er werden vele concerten gegeven, zowel in binnen- als buitenland. Dikwijls was dat in samenwerking met een plaatselijk koor of een muziekvereniging. Het repertoire, dat regelmatig ververst wordt, bestaat voor een groot deel uit een selectie van de grote operakoren en de bekende mannenkoorliederen. Maar ook de modernere muziek staat steeds vaker op het programma.

Toegang 10 euro (tot 18 jaar gratis). Kaarten bestellen online via haastrechtsekring.nl
Of bel 06 27197357 of aan de kassa (alleen contant).

Burgemeester Beenakker overhandigt Anneke Teeuwen het eerste exemplaar van de Meldkaart
Meldkaart Buitengebied in de gemeente Krimpenerwaard 9 uur geleden
Presentatie bestuursakkoord.
Presentatie Bestuursakkoord 2026 -2030 gemeente Krimpenerwaard 12 uur geleden
Afbeelding
Na de verkiezingen begint de werkelijkheid 21 jun, 18:00
Anderhalf jaar geleden werd een iep langs de Oost-IJsselkade in Oudewater door de bliksem getroffen
De iep 21 jun, 10:00
Afbeelding
Montfoort bereidt zich voor op mogelijke spoednoodopvang vluchtelingen 20 jun, 20:00
Tijdens de pauze werd het aardewerk dat Iris mee had genomen uitgebreid bekeken.
Archeologen zien nieuwe aanwijzingen bij De Bleek 20 jun, 18:00
Op 11 juni opent de expositie Wise Women in de Heksenwaag.
Wise women in Museum de Heksenwaag 20 jun, 15:00
Afbeelding
Lijst van gevonden en vermiste dieren 20 jun, 12:00