Man of the Match Randy Meeuwsen in actie.
Man of the Match Randy Meeuwsen in actie. Joop Kurver

The Blue Lions behouden koppositie

Algemeen

Montfoort S.V.’19 – Roda’46 2-1

Keihard werken loont

Ruim 400 toeschouwers zagen een zeer spannende en attractieve wedstrijd waarbij Montfoort soms alle zeilen moest bijzetten om de aanvallende en makkelijk combinerende Leusdenaren in toom te houden. Dat hard werken loont, gold zeker voor dit duel. De ploeg van coach Gert Kruijs vocht om elke meter en bleef in de defensie compact spelen waardoor de bezoekers maar weinig echte kansen kregen. Na een pass van Van de Poll schoot Van de Haselkamp in de 33e minuut de 1-0 binnen. Na rust bleef Roda’46 op jacht naar de gelijkmaker zeer aanvallend spelen. Het thuispubliek zag met enige angst en beven hoe Montfoort uiteindelijk de winst naar zich toe wist te trekken.

Met veel trommel-geroffel, sier- en knalvuurwerk kwamen de spelers van Montfoort S.V’19 en Roda’46 onder aanvoering van Bondsofficial, scheidsrechter Grevelingen het veld opgelopen. De onpartijdige zou een redelijk goede wedstrijd fluiten en gaf maar liefst zes gele kaarten in dit zwaarbevochten duel. Even over halfdrie floot hij voor aanvang van de wedstrijd, die stormachtig begon.

Jasper van de Haselkamp

De bezoekers namen direct het initiatief en kwamen met snelle aanvallen steeds heel dichtbij de zestien meter van Montfoort. In de 6e minuut loste Bakkenes al een goed schot op het doel, maar Robin Vianen was alert en pareerde zijn inzet. In de 12e minuut kreeg Thomas Koense na het breed leggen van Van de Haselkamp een goede mogelijkheid, maar hij schoot in de handen van doelman Broere. Door de compact spelende defensie van Montfoort kregen de Leusdenaren maar weinig echte grote kansen. De thuisploeg daarentegen kwam twaalf minuten voor rust op een 1-0 voorsprong. Jasper van de Haselkamp controleerde de verre pass van Daan van de Poll en wist daarna met veel precisie de bal langs keeper Broere in de linkerhoek te deponeren. Even later kon Van de Haselkamp weer naar het Roda doel spurten en legde de bal breed op Thomas Koense, die zijn schot maar net van de lijn gered zag worden. Op slag van rust kreeg Bart Roelofs op aangeven van Emrie Bakker nog een goede kopkans, maar die eindigde slechts in het zijnet.

Randy Meeuwsen

Door het sterk aandringen van Roda’46 kregen de Montfoorters het steeds moeilijker en moest doelman Vianen ook steeds vaker handelend optreden. Coach Kruijs bracht Joey van Ede voor Emrie Bakker in het veld en even later Junior Kolfschoten voor Daan van de Poll. Uit een van de spaarzame aanvallen van Montfoort kwam de bal via Roelofs bij Van de Haselkamp, waarna zijn voorzet door Koense tot corner werd verwerkt. De genomen hoekschop werd door de Roda-defensie niet goed uitverdedigd. In de rebound schoot Randy Meeuwsen in de 65e minuut met een snoeihard schot schitterend de 2-0 binnen. De spelers en het thuispubliek vierden dolblij deze fraaie treffer. Nu was het zaak om de nul te houden. Roda zette er nog een tandje bij en ging volop in de aanval. De spanning was om te snijden, maar de verdediging en doelman Vianen wisten tot in de 90e minuut stand te houden. Toch wist invaller Julian Koning in de kluts en hectiek Robin Vianen te passeren en de 2-1 te scoren. Na vier lange minuten floot de arbiter eindelijk voor het einde van de wedstrijd en vierde de ploeg opgelucht een feestje voor deze moeilijke maar toch verdiend behaalde zege. Even daarna werd Randy Meeuwsen uitgeroepen tot Man of the Match. Volgende week zaterdag 12 november staat de uitwedstrijd tegen De Bilt FC op het programma, Aanvang 14.00 uur.

Joop Kurver

Sander van de Haselkamp schiet de bal langs doelman Broereen zet zijn ploeg op een 1-0 voorsprong.
Nederland, Eindhoven, 2 september 2015
Wim Daniels, auteur

Alle rechten voorbehouden/ All Rights reserved
foto: Merlijn Doomernik
Wim Daniëls brengt de vakantie naar Montfoort 40 minuten geleden
Foto’s van Hans van den Hoven.
Knopenbad trapt 65-jarig jubileum af: drukte bij zonnige opening 3 uur geleden
Afbeelding
Echtpaar Anbergen 60 jaar getrouwd 6 uur geleden
Afbeelding
Stoelendans 9 uur geleden
Afbeelding
Henny van den IJssel 25 jaar bij de PLUS 22 uur geleden
Vanaf links: Michel van den Hadelkamp, Joost van Vliet, Marja Knotters, 
Jozef Wilmot Klink en Ben Pannekoek.
BMM Band woensdag 13 mei (avond voor Hemelvaart) weer in St Joseph in Montfoort! gisteren
Afbeelding
Lijst van gevonden en vermiste dieren 7 mei, 12:00
Afbeelding
Alzheimer Café Oudewater 7 mei, 09:00